Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Castellani: Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem gry

Daniel Castellani: Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem gry

fot. Grzegorz Czykwin - plusliga.pl

– Wykonujemy bardzo dobrą pracę na treningach. Drużyna świetnie realizuje zadania i jestem pozytywnie zaskoczony poziomem gry – mówi trener Daniel Castellani. – Zawodnicy dobrze pracują w obronie, skutecznie zagrywają, a każdego dnia relacja między rozgrywającymi a atakującymi, jest coraz lepsza. Cieszę się, że w tak szybkim czasie zespół wykonał duży krok do przodu – dodaje szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn.

W tym tygodniu do drużyny dołączył Javier Concepcion. Jak wygląda jego forma fizyczna? Czy na początku będzie trenował z mniejszym obciążeniem?Daniel Castellani: – Javier w swoim kraju musiał mierzyć się z wieloma restrykcjami. Na początku mógł wykonywać pewne ćwiczenia tylko w domu. Potem przeniósł się na małą salę treningową, aby realizować nasz plan. Nie było to jednak to samo, co wykonywała cała drużyna. Javier przyjechał do nas w dobrej kondycji, lecz nie chcemy ryzykować kontuzji. Dlatego potrzebuje on chwili czasu, aby móc trenować na sto procent.

Na miesiąc do startu PlusLigi drużyna trenuje w komplecie. Czy jest to optymalny czas, aby dobrze przygotować zespół?

– Wykonujemy bardzo dobrą pracę na treningach. Drużyna świetnie realizuje zadania i jestem pozytywnie zaskoczony poziomem gry. Zawodnicy dobrze pracują w obronie, skutecznie zagrywają, a każdego dnia relacja między rozgrywającymi a atakującymi, jest coraz lepsza. Cieszę się, że w tak szybkim czasie, zespół wykonał duży krok do przodu.

W ten weekend mieliście rozegrać pierwsze spotkania sparingowe, a waszym rywalem miał być Trefl Gdańsk. Z wiadomych względów, konfrontacje zostały odwołane. Czy próbowaliście szukać zastępstwa?

– Wszystkie drużyny miały już swoje plany i nie mieliśmy szans, aby znaleźć innego sparingpartnera. Nie jest to dla nas zbyt duża strata – chcemy ten czas efektywnie spożytkować podczas treningów. 

Rozegracie w sumie sześć sparingów. Czy dla trenera jest to odpowiednia ilość gier kontrolnych, aby sprawdzić, jak zespół przekłada treningi na rywalizację pod siatką?

– Gdybyśmy rozegrali dwa mecze z Treflem Gdańsk, to być może miałbym większą ilość materiału do analizy. Z drugiej strony poziom podczas treningów jest coraz wyższy, więc rozegranie sześciu spotkań sparingowych powinno nam w zupełności wystarczyć.

Rozmawiał Mateusz Lewandowski

źródło: informacja prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved