Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Castellani: Drużyna jest teraz w ciężkim momencie

Daniel Castellani: Drużyna jest teraz w ciężkim momencie

– Drużyna jest teraz w ciężkim momencie. Składa się na to wiele czynników – porażki, kontuzje czy zmiana trenera. W piątkowym spotkaniu, zawodnicy pokazali na boisku walkę, grając na dobrym poziomie – powiedział w Radio UWM FM  trener Indykpolu AZS Olsztyn, Daniel Castellani.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn w piątkowym starciu z Ślepsk Malow Suwałki, nie udało się przerwać złej passy. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, po dwóch przegranych setach, w trzeciej partii powrócili do gry. Czwarty set zakończył się zwycięstwem przyjezdnych, który zdobyli komplet punktów. Statuetkę MVP przyznano Cezaremu Sapińskiemu.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa przeważali w bloku (12:11), dokładniejszym przyjęciu (48% do 42%) oraz w polu serwisowym (6:2). Ekipa z Suwalszczyzny dysponowała tego dnia skuteczniejszym atakiem (55% do 43%). Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Jan Hadrava (21 pkt.), a u przyjezdnych Bartłomiej Bołądź (25 pkt.).

Za Danielem Castellanim dwa pełne tygodnie pracy z drużyną z Kortowa. Jak argentyński szkoleniowiec ocenia piątkowe spotkanie? – Drużyna jest teraz w ciężkim momencie.  Składa się na to wiele czynników – porażki, kontuzje czy zmiana trenera. W piątkowym spotkaniu, zawodnicy pokazali na boisku walkę, a według mnie zagrali na dobrym poziomie. Przez pierwsze trzy sety, skuteczność obu drużyn w ataku była bardzo wysoka. Dobrze prezentowaliśmy się również w systemie blok-obrona. Mieliśmy jednak swoje szanse, zwłaszcza w drugim secie, aby zwyciężyć. Droga, którą zaczęliśmy podążać, jest odpowiednia. Zawodnicy poznali nowy system gry, nad którym będziemy pracować każdego dnia – powiedział szkoleniowiec akademików.

źródło: indykpolazs.pl