Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Danica Radenković wróci do Muszynianki?

fot. Bogusław Krośkiewicz

W Polskim Cukrze Muszyniance po mało udanym sezonie w Orlen Lidze – 10. lokata w stawce 14 zespołów – w drużynie szykują się zmiany. Na ogłoszenie składu na nowy sezon trzeba jednak poczekać jeszcze kilka dni. Niewykluczone, że szeregi muszynianek zasili Danica Radenković.

Jeśli chodzi o sprawy personalne, to potwierdzone informacje są tylko dwie: klub opuścił trener Ryszard Litwin oraz środkowa Justyna Sosnowska. Litwin, który przez lata był drugim trenerem, od początku roku prowadził drużynę z Muszyny, zastępując Bogdana Serwińskiego (pozostał w klubie jako menedżer). Teraz krakowski szkoleniowiec pracować będzie w I-ligowym WTS-ie Solnej Wieliczka. Sosnowska w Muszynie grała od 2013 roku, w ostatnich rozgrywkach była podstawową zawodniczką. Na razie nie wiadomo, gdzie trafi w nowym sezonie.Mało prawdopodobne, by w zespole została Anna Grejman. Reprezentacyjna przyjmująca, która poprzedni sezon w zasadzie miała stracony z powodu poważnej kontuzji, szuka klubu. Według nieoficjalnych wiadomości otrzymała propozycję od ŁKS-u Commercecon Łódź, a ponadto jej menedżer negocjuje z jednym z klubów tureckich.

Pojawiły się informacje, które zawodniczki będą w Polskim Cukrze Muszyniance w przyszłym sezonie. Jedna z agencji menedżerskich na swojej stronie internetowej podała, że w ekipie z uzdrowiska występować będą dwie nowe siatkarki: serbska rozgrywająca Danica Radenković (która występowała już w Muszyniance w sezonie 2014/2015 – przyp. red.) i bułgarska przyjmująca Marija Karakaszewa, a ponadto kontrakt z klubem przedłuży serbska środkowa Maja Savić. Menedżer klubu Bogdan Serwiński jednak tego nie potwierdził. – Zawodniczki mają kontrakty do 31 maja i przed ich zakończeniem nie będziemy informować o nowych umowach. Zmiany w drużynie będą na pewno, ale trzeba poczekać. Nie będę odnosił się do wiadomości podawanych przez innych – ucina Serwiński.

*więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved