Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Danica Radenković: Brakuje nam trochę boiskowego zgrania

Danica Radenković: Brakuje nam trochę boiskowego zgrania

fot. 058sport.pl

Danica Radenković przepracowała z PGE Atomem Treflem Sopot cały okres przygotowawczy i już w ten czwartek o 20:00 w Zawierciu po raz pierwszy w swojej karierze zmierzy się w walce o Superpuchar Polski. Jak ocenia szanse swojego zespołu w konfrontacji z Chemikiem Police?

Pokusisz się o podsumowanie okresu sparingowego, który zakończyłyście dwiema wygranymi z SK bank Legionovią Legionowo?

Danica Radenković: – Wykonałyśmy kawał dobrej roboty, chociaż nie było łatwo, bo brakowało nam kilku zawodniczek przebywających na zgrupowaniach reprezentacji. Na szczęście zdążyłyśmy jeszcze zagrać dwa mecze w pełnym składzie przeciwko SK bank Legionovii i w obu tych spotkaniach zwyciężyć. Może więc brakuje nam trochę tego boiskowego zgrania i czasu, w którym mogłybyśmy razem pracować. Jednak na tę chwilę cieszę się z tego, jak ta nasza wspólna praca wygląda, jak się rozumiemy i myślę, że ten Superpuchar będzie dla nas świetnym sprawdzianem przed rozpoczynającym się za chwilę sezonem.Jak wiele czasu potrzeba z twojej perspektywy, perspektywy rozgrywającej, na dobre skomunikowanie się z dziewczynami, których długo nie było na miejscu?

– Najważniejsze są tu mecze, bo jedną rzeczą jest to, co wypracowujemy na treningach, a drugą to, co dzieje się później podczas meczów, choć jest to ze sobą ściśle związane. Miałam okazję pracować z Klaudią Kaczorowską, zanim udała się na zgrupowanie kadry, czyli przez pierwszy tydzień naszych przygotowań. Wszystkie te zawodniczki są bardzo dobre, więc sądzę, że wystarczy nam kilka rozmów, kilka sytuacji meczowych i ze spotkania na spotkanie ta współpraca będzie coraz lepsza.

Grałaś w lidze polskiej w zeszłym sezonie, więc wiesz mniej więcej, na co stać Chemika Police. Jak oceniasz nasze szanse w konfrontacji z tą drużyną?

– Chemik przede wszystkim bardzo się wzmocnił na każdej z pozycji. To praktycznie zupełnie nowy zespół. To w tej chwili taka drużyna, na którą zawodnik motywuje się podwójnie. Niemniej tak jak w zeszłym sezonie uważam, że to właśnie PGE Atom Trefl miał największe szanse na wygraną w konfrontacji z nią, także dzięki temu, że w tej drużynie panowała lepsza atmosfera, była zupełnie inna chemia. Myślę, że także tym razem dzięki tym aspektom możemy powalczyć z Chemikiem i kto wie, może nawet zwyciężyć?

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved