Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Damian Zemło: Otrzymaliśmy bardzo mały procent

Damian Zemło: Otrzymaliśmy bardzo mały procent

fot. Budowlani Toruń

Wycofanie się Budowlanych Toruń z rozgrywek I ligi kobiet stało się faktem. Już obecna kolejka jest rozgrywana bez tej drużyny, a jako pierwsza pauzuje ekipa Stali Mielec. – Dzień wcześniej odebrałem od prezesa telefon. Powiedział, że decyduje się wycofać zespół z rozgrywek i tak naprawdę niewiele więcej – mówi w TVP Bydgoszcz o kulisach dotychczasowy trener torunianek, Damian Zemło.

Mimo ogromnych problemów jeszcze na starcie rozgrywek Budowlani Toruń przystąpili do walki w I lidze kobiet. W siedemnastu spotkaniach drużyna Damiana Zemło zdołała wygrać tylko jedno spotkanie, a w końcówce 2019 roku wisiały nad nią coraz większe czarne chmury. Ostateczna decyzja podjęta została w tym tygodniu, a zespół został wycofany z ligi.Tak właściwie to ja dowiedziałem się. Dzień wcześniej odebrałem od prezesa telefon. Powiedział, że decyduje się wycofać zespół z rozgrywek i tak naprawdę niewiele więcej. Było troszkę jakiejś prywatnej rozmowy, ale to trwało minutę bądź dwie. Ja później tylko powiedziałem, że ma nie przekazywać tego kapitan drużyny i że ja przekażę informację całej drużynie, skoro on nie jest w stanie wyjść i powiedzieć tym wszystkim dziewczynom co się stanie zaraz. Stwierdziłem, że ja to wezmę na swoje barki, bo i tak wszystko w tym klubie na nich leżało – mówi z goryczą Damian Zemło.

O kłopotach Budowlanych Toruń mówiło się już od dawna, jednak w ostatnim czasie coraz mocniej dało się słyszeć informacje o zaległościach finansowych klubu, które mają sięgać jeszcze wcześniejszych sezonów. – Nie chcę zdradzać kwot, ale wszystko co do tej pory wypracowaliśmy z dziewczynami, to bardzo mały procent otrzymaliśmy. Nie chcę się bawić w matematykę, ale jak powiem, że jest to 10-15% to będzie dobrze – przyznaje były już trener Budowlanych Toruń. Do końca stycznia jego siatkarki mają czas by znaleźć nowych pracodawców.

 

źródło: opr. własne, TVP Bydgoszcz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved