Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek wierzy w warszawski projekt

Damian Wojtaszek wierzy w warszawski projekt

fot. Łukasz Krzywański

Projekt Warszawa to drużyna klubowa, o której w siatkarskim świecie mówi się ostatnimi czasy zdecydowanie najczęściej. Zespół, którego istnienie wisiało na włosku, a następnie przystąpił do rozgrywek PlusLigi, nie mając jasno określonej przyszłości i stabilności, jest obecnie liderem tabeli i pokonuje bez pardonu kolejnych przeciwników.

Damian Wojtaszek, libero warszawskiej drużyny zdaje sobie sprawę że poukładanie klubu pod względem finansowym nie jest łatwe i musi zająć trochę czasu, ale ma nadzieje że wszystko szybko się wyprostuje. Wyniki, które osiąga jego ekipa, są wg niego dowodem na to, że ekipa pod kierownictwem Andrei Anastasiego jest zgranym zespołem.Wojtaszek w wywiadzie dla tvpsport.pl zapewnia, że drużyna jest przekonana o szybkim uporządkowaniu warszawkiego klubu i wierzy w projekt, który został jej przedstawiony, a w tym momencie jej zadaniem jest skupienie się na grze i zdobywanie puntków. Libero Projektu potwierdza też, że bywały momenty, w których niepewność sytuacji w klubie siedziała z tyłu głowy, a spowodowane to było głównie sprzecznymi informacjami, które docierały do zawodników odnośnie istnienia drużyny.

Kłopoty organizacyjne to jedno, ale warszawski klub dotknęły również problemy kadrowe – odejście Brama van der Driesa i kontuzja Artura Udrysa. Według Wojtaszka mogło być znacznie gorzej, bo ekipa w ogóle mogła nie mieć atakującego, a sprowadzenie Jana Króla znacznie uspokoiło sytuację. Teraz zespół ma wiarę, że może pokonywać najlepszych.

Na koniec Damian Wojtaszek dodaje, że mimo widocznej lidze rywalizacji o miejsce w kadrze na igrzyska, on sam skupia się w tym momencie na grze w klubie, a kadra to odrębny temat, tym bardziej że sezon reprezentacyjny dopiero co się zakończył.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved