Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Damian Wojtaszek: Widzę jednego, może dwóch, którzy daliby radę

Damian Wojtaszek: Widzę jednego, może dwóch, którzy daliby radę

fot. Katarzyna Antczak

Po raz ostatni reprezentację siatkarzy prowadził selekcjoner z Polski w 2004 roku. Był nim Stanisław Gościniak. Potem mieliśmy trenerów z Argentyny (Raul Lozano i Daniel Castellani) oraz z Włoch (Andrea Anastasi i Ferdinando de Giorgi). Po trzynastu latach nadszedł czas na Polaka.

Na razie na trenera kadry siatkarzy zgłosiło się siedmiu chętnych – wśród nich m.in. Jakub Bednaruk, Robert Prygiel, Sławomir Gerymski i Igor Prielożny. Ten ostatni jest Słowakiem, więc już na starcie raczej nie ma szans. Wśród tych, którzy wysłali swoje kandydatury do PZPS-u, nie ma Piotra Gruszki. Były kapitan reprezentacji czai się i czeka, co zrobią działacze. – Na razie koncentruję się na tym, co jest, czyli pracy z GKS-em Katowice. Jeżeli natomiast pojawi się propozycja związana z reprezentacją, to mam nadzieję, że bezpośrednio ktoś ze związku się mnie o to zapyta – mówi Gruszka.Wiele osób uważa, że nie ma w tej chwili trenera–Polaka, który jest odpowiednio przygotowany do prowadzenia siatkarskiej reprezentacji Polski. Innego zdania jest libero kadry Damian Wojtaszek. Dziwią mnie komentarze, że żaden Polak nie jest na to gotowy. Współpracowałem z wieloma trenerami i widzę jednego, może dwóch naszych rodaków, którzy spokojnie poradziliby sobie z prowadzeniem reprezentacji – tłumaczy libero.

Wojtaszek ze względu na kontrowersyjne przepisy nie załapał się do kadry na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Mógł jechać tylko jeden libero, którym był Paweł Zatorski. Podczas niedawno zakończonych mistrzostw Europy w reprezentacji znaleźli się już obaj. – Byłem w szoku, gdy usłyszałem, że działacze pożegnali się z Ferdinando de Giorgim. Mam świadomość, jak bardzo zawiedliśmy w mistrzostwach Europy, ale z drugiej strony prowadził nas bardzo krótko – mówi Wojtaszek, który od nowego sezonu jest zawodnikiem ONICO Warszawa.

źródło: fakt.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved