Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: To nas dodatkowo motywuje

Damian Wojtaszek: To nas dodatkowo motywuje

fot. Katarzyna Antczak

Po dwóch kolejkach PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa mają na swoim koncie komplet punktów. Drugi z nich zgarnęli, wygrywając pojedynek z Asseco Resovią. – Nie przyjeżdżaliśmy do Rzeszowa w roli faworyta, ale najlepsze mecze to są właśnie takie, kiedy nie przyjeżdżasz w tej roli, a pomimo tego jesteś w stanie wygrać spotkanie za trzy punkty przed publicznością przeciwnika – powiedział Strefie Siatkówki libero stołecznej drużyny, Damian Wojtaszek.

Chociaż siatkarze z Warszawy wygrali mecz pierwszej kolejki sezonu, to przed pojedynkiem z Asseco Resovią wyżej stały notowania rzeszowian. Stołeczna drużyna szybko jednak to zweryfikowała. – Nie przyjeżdżaliśmy do Rzeszowa w roli faworyta, ale najlepsze mecze to są właśnie takie, kiedy nie przyjeżdżasz w tej roli, a pomimo tego jesteś w stanie wygrać spotkanie za trzy punkty przed publicznością przeciwnika. To nas dodatkowo motywuje i kieruje nas w stronę tego, żeby coraz lepiej trenować, a co za tym idzie, żeby nasze mecze stały na wyższym poziomie – wyjaśnił Damian Wojtaszek.Już w pierwszej odsłonie to ONICO Warszawa nadawało ton rywalizacji, odrobiło również sporą stratę w drugiej partii. – Już pierwszy set pokazał nam, że Asseco Resovia jest w tym meczu do ugryzienia. Staraliśmy się to przełożyć na tę drugą partię – wyjaśnił libero stołecznej drużyny. W trzecim secie lepsi co prawda okazali się gracze z Podkarpacia, ale to nie wybiło do końca z rytmu warszawiaków. – W drugim secie oczywiście rywale postawili poprzeczkę trochę wyżej, przegrywaliśmy pięcioma punktami, ale byliśmy w stanie wygrać tę partię i co najważniejsze zdobyć tu komplet punktów, bo chociaż kolejną partię przegraliśmy i ten set kosztował nas sporo energii, ale w czwartym potrafiliśmy ją odnaleźć i wygrać całe spotkanie – komentował Wojtaszek.

Libero ONICO pomimo kompletu punktów zdobytych w dwóch pierwszych meczach sezonu widzi jeszcze pewne braki zgrania w swojej drużynie. – Jest jeszcze kilka niedociągnięć. Widzę to po sobie, odnośnie przyjmujących. Z Bartoszem Kwolkiem przepracowałem cały poprzedni sezon, cały sezon reprezentacyjny, więc na tym polu jest w porządku, ale z Piotrem Łukasikiem potrzebujemy jeszcze trochę czasu. To nowy przyjmujący, a przed sezonem rozegraliśmy tylko jeden wspólny turniej, więc z każdym meczem powinno być lepiej i te niedociągnięcia powinny się coraz bardziej niwelować – wyjaśnił defensywny siatkarz. Jego zespół już w niedzielę czeka kolejny pojedynek, a tym razem rywalem warszawskiej ekipy będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved