Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: To najbardziej wyrównana liga, odkąd gram w siatkówkę

Damian Wojtaszek: To najbardziej wyrównana liga, odkąd gram w siatkówkę

Siatkarze Onico Warszawa w trzeciej kolejce spotkań pokonali zespół Aluronu Virtu Warta Zawiercie 3:1. Podopieczni Stephane’a Antigi w trzecim secie „na własne życzenie” stracili wyraźną przewagę, ale zdołali zakończyć spotkanie już w kolejnej partii, unikając nerwów w tie-breaku. – Właśnie przetrzymanie takich trudnych momentów umacnia drużynę. Jeśli wyjdzie się z takiej sytuacji obronną ręką, dodatkowo wygrywając spotkanie, to jest to taki bodziec, który każdej drużynie jest bardzo potrzebny – przyznał libero stołecznej drużyny, Damian Wojtaszek.

Warszawianie mają na swoim koncie komplet punktów po trzech kolejkach spotkań. W niedzielę siatkarze Onico Warszawa pokonali 3:1 zespół z Zawiercia, choć w trzecim secie stracili dużą przewagę i pozwolili przywrócić wiarę w zwycięstwo przeciwnikom. – Kilka złych wyborów, kilka nieskończonych ataków i niepotrzebnych błędów poskutkowało tym, że siatkarze z Zawiercia poczuli, że mogą tego seta wygrać. Na szczęście potrafiliśmy w kolejnej partii ochłonąć i zagrać swoją siatkówkę. Nie było łatwo, co widać po tym, że wygraliśmy z minimalną przewagą punktową, ale najważniejsze, że potrafiliśmy pomimo dużej presji ze strony rywali wygrać to spotkanie przed własną publicznością. Kibice jak zwykle licznie dopisali i jestem im bardzo wdzięczny za to, że przyszli nas dopingować – mówił po spotkaniu Damian Wojtaszek, mistrz świata z Turynu.

W trzecim secie trener Antiga miał twardy orzech do zgryzienia, bo gospodarze tracili punkt za punktem. Wydawało się, że trudno będzie uniknąć tie-breaka, ale spokój i wyrachowanie stołecznych siatkarzy okazały się bezcenne w czwartej odsłonie meczu, która okazała się ostatnią. – Właśnie przetrzymanie takich trudnych momentów umacnia drużynę. Jeśli wyjdzie się z takiej sytuacji obronną ręką, dodatkowo wygrywając spotkanie, to jest to taki bodziec, który każdej drużynie jest bardzo potrzebny. Dzięki temu humory i morale zespołu wzrosły – zauważył libero ekipy z Warszawy.

O ile o współpracę na linii Bartosz Kwolek – Damian Wojtaszek nie należało się obawiać od początku sezonu, tak coraz lepiej w linię przyjęcia stołecznego zespołu wkomponowuje się Piotr Łukasik.Wydaje mi się, że w tym meczu wyglądało to już lepiej i nie szwankowało to tak, jak czasami w starciach z Asseco Resovią czy Cuprum Lubin. W niedzielę nie odnotowałem już żadnych takich błędów czy niedomówień i czuję się już bardzo dobrze z Piotrem Łukasikiem na przyjęciu – przyznał Wojtaszek. Czy po serii trzech zwycięstw świadomość własnej wartości i siły zespołu wzrosła? – Czujemy się mocni, ale wiemy, że musimy w każdym pojedynku zagrać na 100%, bo jeżeli tego nie zrobimy to przeciwnik może to w każdej chwili wykorzystać. Tak było w trzecim secie meczu z zawiercianami, troszkę odpuściliśmy i rywale bardzo szybko to wykorzystali – przestrzegał libero Onico Warszawa.

Za tydzień warszawian czeka pojedynek w Radomiu, z zespołem, który w ostatnim czasie również prezentuje wysoki poziom. – Będziemy musieli uniknąć takich błędów w Radomiu. Odkąd gram w siatkówkę, a jest to mój 13. sezon w PlusLidze, to ta obecna liga jest najbardziej wyrównana. Na szczęście na razie nie gubimy punktów, jedziemy na trudny teren, a tam znów będziemy walczyć o zwycięstwo – zakończył Wojtaszek.