Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Damian Wojtaszek: Każdy mecz to zupełnie inna historia

Damian Wojtaszek: Każdy mecz to zupełnie inna historia

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Od samego początku wyszliśmy na mecz skoncentrowani. Portoryko nie postawiło nam zbyt wygórowanych warunków, ale my zrobiliśmy to, co do nas należało – powiedział po wygranej z Portoryko Grzegorz Łomacz, rozgrywający reprezentacji Polski. – Każdy mecz to jest całkiem inna historia – twierdzi libero Damian Wojtaszek.

Reprezentacja Polski w czwartek odniosła drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata. Tym razem podopieczni VItala Heynena lekko, łatwo i przyjemnie rozprawili się z rywalami z Portoryko, a szkoleniowiec biało-czerwonych mógł dużo rotować składem. Na boisku w dłuższej perspektywie czasowej pojawił się chociażby Damian Wojtaszek. Czuję się wspaniale, że mogłem pomóc drużynie. Ciesze się, że trener zrobił zmiany. Turniej jest bardzo długi, więc na pewno każdy z nas dostanie szansę gry. Fajnie, że jedni zawodnicy mogą odpocząć, a drudzy nie obniżają poziomu gry. Robimy to, co do nas należy. Cieszymy się, że szybko wygraliśmy – powiedział Damian Wojtaszek, który po jednym meczu rozegranym na przyjęciu wrócił na swoją nominalną pozycję, czyli libero.Za biało-czerwonymi dwa wygrane mecze, ale z każdym kolejnym poprzeczka będzie wędrowała w górę. Przed nimi spotkanie z Finami, a następnie dwa kluczowe w grupie, czyli z Iranem i Bułgarią. – Każdy mecz to jest całkiem inna historia. Teoretycznie rozegraliśmy dwa mecze z najsłabszymi rywalami w grupie. Przed nami dzień wolnego, solidny trening i dobra siłownia. Teraz skupiamy się na meczu z Finlandią – dodał libero reprezentacji Polski.

O ile w meczu z Kubańczykami Polakom przytrafił się moment słabości, co rywale skrzętnie wykorzystali, wygrywając trzeciego seta, o tyle Portorykańczykom brakowało siatkarskich argumentów, by postraszyć biało-czerwonych. – Od samego początku wyszliśmy na mecz skoncentrowani. Portoryko nie postawiło nam zbyt wygórowanych warunków, ale my zrobiliśmy to, co do nas należało – krótko skwitował Grzegorz Łomacz, który cieszy się, że w trakcie dwóch meczów w mistrzostwach świata praktycznie wszyscy zawodnicy mieli już okazję do gry. – Każdy z nas miał już okazję do wejścia na boisko i poczucia atmosfery mistrzostw świata. Cała czternastka jest gotowa do dalszej gry w turnieju. Przed nami mecz z Finlandią, który na pewno będzie bardziej wymagający niż chociażby pojedynek z Portoryko. Będziemy robili wszystko, żeby wygrać. Koncentrujemy się już na Finlandii – zakończył doświadczony rozgrywający reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved