Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: Jestem pełen optymizmu

Damian Wojtaszek: Jestem pełen optymizmu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nasze cele i ambicje są bardzo duże. Chcemy z meczu na mecz grać coraz lepiej, zapewniać kibicom dobre widowiska i wygrywać – powiedział po zwycięstwie w Jastrzębiu (3:2) libero ONICO Warszawa, Damian Wojtaszek. – Jeśli wygramy w Bydgoszczy, to można śmiało powiedzieć, że ta runda była dobra w naszym wykonaniu – dodał.

Ten mecz miał dwa oblicza. Pierwsze dwa sety były w naszym wykonaniu perfekcyjne, graliśmy naprawdę super siatkówkę. Jastrzębski, czyli drużyna, która walczy o mistrzostwo Polski, nie miał z nami najmniejszych szans. Później urazu doznał Bartek Kurek, co pokrzyżowało nam plany na kolejny etap meczu. Potrafiliśmy się jednak odbudować i pokazaliśmy, że wszyscy zawodnicy będący w kadrze są w stanie pomóc drużynie. Najważniejsze, że wygraliśmy to spotkanie – na trudnym terenie, przy wypełnionej i dopingującej rywali hali. Takie zwycięstwa dodatkowo mobilizują. Jesteśmy na drugim miejscu w tabeli, będziemy walczyć o Puchar Polski, a teraz skupiamy się na ostatnim ligowym meczu w tym roku, z Chemikiem Bydgoszcz – przyznał po wygranym meczu z Jastrzębskim Węglem Damian Wojtaszek.W meczu urazu nabawił się Bartosz Kurek, który musiał opuścić boisko. – Gdy lider drużyny doznaje kontuzji, to ta myśl zawsze zostaje w głowie, ale nie był to na pewno główny powód tego, że nasza gra „siadła”. Zaczęliśmy po prostu gorzej przyjmować, nie potrafiliśmy powstrzymać coraz lepiej spisujących się przeciwników i dlatego dwa kolejne sety były dużo słabsze – stwierdził libero warszawskiego zespołu.

Nasze cele i ambicje są bardzo duże. Chcemy z meczu na mecz grać coraz lepiej, zapewniać kibicom dobre widowiska i wygrywać. Stać nas na to, mamy bardzo dobrych zawodników. Jeśli wygramy w Bydgoszczy, to można śmiało powiedzieć, że ta runda była dobra w naszym wykonaniu. Przed kolejną jestem pełen optymizmu – dodał Wojtaszek.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved