Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: Gramy dobrą siatkówkę

Damian Wojtaszek: Gramy dobrą siatkówkę

fot. Łukasz Krzywański

Tylko w drugim secie katowiczanie zdołali nawiązać wyrównaną walkę z siatkarzami Onico Warszawa i w efekcie rozstrzygnąć go po grze na przewagi na swoją korzyść. Pozostałe trzy partie wyglądały praktycznie tak samo. Przyjezdni od razu na początku uciekali swoim rywalom na kilka punktów, których zawodnikom Piotra Gruszki, pomimo wielokrotnych prób, nie udawało się odrobić. W efekcie  pewnie zwyciężyli 3:1, zapisując na swoim koncie trzy „oczka” i umacniając się na pozycji wicelidera PlusLigi.

 O komentarz tego spotkania poprosiliśmy Damiana Wojtaszka. – Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa i tych trzech punktów, które wywieźliśmy z bardzo ciężkiego terenu, jakim niewątpliwie są Katowice i sam Spodek. Skupiamy się teraz na kolejnym spotkaniu, które jest przed nami z MKS-em Będzin – powiedział. Po porażce z Aluronem Wirtu Wartą Zawiercie oraz odpadnięciu z Pucharu Polski w nie najlepszym stylu wielu zaczęło się zastanawiać, czy nie nastąpi powtórka sytuacji sprzed roku, kiedy warszawianie długo plasowali się w strefie medalowej, by ostatecznie nie awansować do play-off.  Ostatnie zwycięstwa potwierdzają jedynie, że był to chwilowy przestój i w tym sezonie miejsce w pierwszej szóstce wydaje się być niezagrożone. – Bardzo ciężko trenowaliśmy w tamtym okresie i po prostu mieliśmy, jak dla mnie, delikatny spadek formy, ale na szczęście po nieudanym Pucharze Polski potrafiliśmy wrócić na ten rytm i do tej formy, którą prezentowaliśmy do tej pory. Całą pierwszą rundę graliśmy na wysokim poziomie. Dodatkowo doszli do nas bardzo doświadczeni zawodnicy, Bartosz Kurek i Niko Penczew, którzy podnieśli poziom treningu i skupiamy się na każdym spotkaniu. Nie myślimy daleko naprzód, nie wybiegamy w przyszłość. Wiadomo, że fajnie by było zająć pierwsze bądź drugie miejsce, co jest realną rzeczą, ale każdy mecz musi być zagrany na 100% i wygrany za trzy punkty, gdyż inne zespoły nas gonią – dodał libero Onico.

Zawodnicy Stephane’a Antigi przez cały sezon prezentują bardzo wyrównany poziom, a dodatkowo wzmocnienia, jakich dokonali włodarze klubu w trakcie trwania sezonu, potwierdzają jedynie, że będą w tym roku walczyć o najwyższe cele. – Gramy dobrą siatkówkę, a to, że udaje nam się wygrywać, jest efektem ciężkiej pracy. Mamy klasowych zawodników u siebie w drużynie, mamy Bartosza Kurka MVP mistrzostw świata, reprezentanta Francji Antoine’a Brizarda i na każdej innej pozycji bardzo dużo reprezentantów, więc niejako jesteśmy zmuszeni do prezentowania wysokiego poziomu, a w ciężkich momentach zachować chłodną głowę i doprowadzić każde spotkanie do wygrania za trzy punkty – stwierdził.

Niedawno Damian Wojtaszek zdecydował się przedłużyć kontrakt z warszawskim klubem. Czym była podyktowana ta decyzja? – Bardzo mi się podoba w Warszawie. Kwestia przedłużenia kontraktu była z mojej strony oczywista, jeżeli dostałam ofertę z Onico. Po pierwsze klub jest bardzo zorganizowany. Byłem w kilku klubach, m.in. Jastrzębskim Węglu, Asseco Resovii Rzeszów i  poziom organizacji jest już prawie identyczny, jak nie ten sam. Mamy wszystko to, co potrzeba, a jedynym minusem jest brak własnej hali i to, że musimy trenować po całej Warszawie. Mam nadzieję, że z biegiem czasu uda nam się tak to wszystko dopracować, żebyśmy mieli własną halę – zakończył mistrz świata.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved