Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Damian Wojtaszek: Cel na igrzyska się nie zmienił

Damian Wojtaszek: Cel na igrzyska się nie zmienił

fot. Patryk Głowacki

Zmiana terminu igrzysk olimpijskich stała się faktem już w zeszłym tygodniu. Dziś poznaliśmy nowy termin rozegrania imprezy w Tokio.  Samo przesunięcie igrzysk ma według Damiana Wojtaszka swoje wady i zalety, ale cel w postaci medalu, a najlepiej tytułu mistrza olimpijskiego pozostaje dla naszej kadry niezmienny. – Chcemy przywieźć medal, najlepiej złoty – powiedział libero reprezentacji Polski.

Siatkarz ze spokojem przyjął decyzję Polskiej Ligi Siatkówki w kwestii zakończenia sezonu. – Nie mamy wpływu na decyzję federacji w kwestii dokończenia rozgrywek – powiedział Wojtaszek dodając, że jest niesamowitą rzeczą, jak jeden wirus potrafi zmienić rzeczywistość.Obecnie libero Vervy Warszawa ma okazję, żeby spędzić czas z rodziną i skrzętnie z tego korzysta. Dba również o formę fizyczną na podstawie treningów otrzymywanych z klubu. Zawodnik również cieszy się z wolnego czasu, który dostał, bo nie ukrywa że zna już przyszłość reprezentacyjną, o której rozmawiał z Vitalem Heynenem. – Obserwujemy co się dzieje na świecie z koronawirusem. Jeżeli liczby zakażeń zaczną spadać i sytuacja się unormuje, to Heynen planuje zrobić na przełomie maja i czerwca pierwszy obóz, a na przełomie czerwca i lipca drugi. Moglibyśmy się spokojnie przygotować. Trener kadry chciałby wystartować w Lidze Narodów w najmocniejszym składzie. Ma nie być to szeroka kadra 24-osobowa, 25-osobowa tylko ma być to około 17 zawodników. Po takiej przerwie i rozłące z siatkówką wszystkie reprezentacje będą chciały zagrać najsilniejszym składem.

Wojtaszek dostrzega też konsekwencje przełożenia igrzysk. Z jednej strony nasza kadra dostała rok więcej na zgranie się w obrębie młodego zespołu, a z drugiej strony wszyscy podporządkowali tegoroczne działania pod przygotowania do igrzysk i będzie trzeba wykrzesać podobną mobilizację na rok przyszły.

 

 

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved