Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Damian Wojtasik: To na pewno wielki sukces polskiej siatkówki plażowej

Damian Wojtasik: To na pewno wielki sukces polskiej siatkówki plażowej

fot. CEV

– Nasza para nie była faworytem turnieju kobiet mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, choć na Starym Kontynencie jest kilkanaście wyrównanych duetów i wszystko zdarzyć się mogło. Polski duet z meczu na mecz rozkręcał się, nabierał tempa oraz pewności siebie i zasłużenie sięgnął w Moskwie po srebrny medal. Jest to na pewno wielki sukces polskiej siatkówki plażowej – powiedział Damian Wojtasik, trener wicemistrzyń Europy Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek.

Damian Wojtasik nie ukrywał, co pomogło jego podopiecznym w odniesieniu sukcesu w plażowych mistrzostwach Europy. – Ważne znaczenie miało zwycięstwo w grupie nad mocnym rosyjskim duetem Birłowa/Ukołowa 2:0 (21:17, 21:13), które dodało naszym skrzydeł. Potem cieszyliśmy się bardzo z wygranej w ćwierćfinale nad Holenderkami Stubbe/van Iersel. Dziewczyny powtórzyły zwycięstwo sprzed dwóch tygodni w Wiedniu w prestiżowym turnieju World Touru, gdzie zajęły dziewiąte miejsce. Od mistrzostw świata grały coraz lepiej, co potwierdziło się w Moskwie – powiedział Damian Wojtasik.Po powrocie ze stolicy Rosji, polska para jeszcze wcześniej zrezygnowała z występów tam w World Tourze, Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek otrzymały tydzień wolnego. – Katarzyna Kociołek ma pewne problemy z nadgarstkiem i potrzebny był odpoczynek. Nie chcieliśmy, żeby były przeciążenia – zdradził trener. Żeński duet zobaczymy na przełomie sierpnia i września w Toruniu w  ORLEN Mistrzostwach Polski. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek szlifują teraz formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale. – Do Spały przyjechaliśmy 18 sierpnia, będziemy tutaj do piątku. W poniedziałek mamy wizytę w Ministerstwie Sportu i Turystyki, skąd od razu udamy się do Torunia i zaczniemy przygotowania do ORLEN Mistrzostw Polski – mówił Damian Wojtasik.

Kinga Kołosińska ma swoim dorobku siedem tytułów mistrzyni Polski. W Toruniu ma duże szanse na powiększenie tego dorobku. – Zwycięstwo w krajowym czempionacie byłoby bardzo potrzebne naszej parze. Na początku września zawodniczki wezmą udział w Rzymie w turnieju World Touru. Złoty medal w Toruniu na pewno wzmocniłby je psychicznie. W stolicy Włoch mamy do zdobycia ważne punkty do światowego rankingu, w którym miejsca będą liczyły w walce o olimpijskie paszporty – zakończył Damian Wojtasik.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved