Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Wierzbicki zagra w LUK Politechnika Lublin

Damian Wierzbicki zagra w LUK Politechnika Lublin

Kolejnym zawodnikiem, który wzmocni szeregi beniaminka z Lublina jest Damian Wierzbicki. Atakujący w minionym sezonie bronił barw klubu z Wielkopolski – Krispolu Września. Z drużyną ta zdobył brązowy medal w I lidze.

Damian Wierzbicki swoją siatkarską karierę rozpoczął w UKS Centrum Augustów potem przeniósł się do Pronaru Hajnówka i w sezonie 2011/2012 zajął z tą drużyną drugie miejsce w II lidze w grupie trzeciej. W kolejnym hajnowianie zakończyli zmagania w turnieju półfinałowym na ostatnim miejscu i ponieśli trzy porażki. Z kolei w sezonie 2013/2014 drużyna z Hajnówki występująca pod nazwą SKS zajęła w turnieju półfinałowym w Spale trzecie miejsce i zakończyła rozgrywki w II lidze. Następnie Damian Wierzbicki grał jeden sezon w pierwszoligowej Energii Pekpol Ostrołęka, aby w kolejnym sezonie 2015/2016 powrócić do klubu SKS-u Hajnówka. Ze swoją drużyną wywalczył awans do I ligi, ale zdecydował się na grę w klubie TSV Sanok. W sanockim klubue grał w latach 2016-2018, po czym obrał kurs na klub z Wrześni.Zawodnik w zakończonych pierwszoligowych rozgrywkach rozegrał 36 meczów w barwach APP Krispolu Września. Zdobył łącznie 553 punkty (491 atakiem, 37 blokiem i 25 zagrwyką) i w rankingu najlepszych punktujących zajął trzecie miejsce. Ustąpił tylko miejsca Olegowi Krikunowi (613 punktów) i Wiktorowi Musiałowi (661 punktów). W kolejnym sezonie atakujący zdecydował się kontynuować swoją karierę w barach beniaminka I ligi mężczyzn. – W przyszłym sezonie będę reprezentował barwy LUK Politechniki Lublin. Zapraszam wszystkich do kibicowania. Będzie się działo. Do zobaczenia w hali – powiedział Wierzbicki.

Wcześniej umowy z klubem podpisali: Kamil Durski, Rafał Cabaj, Kamil Szaniawski, Szymon Seliga, Jędrzej Goss, Paweł Rusin oraz Roman Oroń.

Skład LUK Politechniki Lublin na sezon 2019/2020
rozgrywający: Kamil Durski
atakujący: Jędrzej Goss, Damian Wierzbicki
środkowi: Kamil Szaniawski, Roman Oroń
przyjmujący: Paweł Rusin
libero: Rafał Cabaj

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze mężczyzn

źródło: 1liga.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved