Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Sławiak: Wsparcie fanów jest motorem napędowym

Damian Sławiak: Wsparcie fanów jest motorem napędowym

fot. sulecin24.pl

W najbliższą sobotę rozpocznie się walka o utrzymanie na zapleczu PlusLigi pomiędzy drużynami z Wałbrzycha i Sulęcina. – Nie ukrywam, że widok naszych kibiców w hali w Wałbrzychu bardzo by nam pomógł. Wierzę, że się tam pojawią, bo skoro dopingowali nas w dalekim Andrychowie podczas spełniania marzeń o zapleczu PlusLigi, to wierzę, że pomogą nam w kolejnym… utrzymaniu Sulęcina w I lidze – powiedział Damian Sławiak.

I liga mężczyzn w tym sezonie jest niezwykle wyrównana i stoi na wysokim poziomie. Trudne wejście zaliczyli podopieczni Łukasza Chajca, którzy dopiero w dziesiątej kolejce po raz pierwszy zdobyli punkty, wygrywając z innym outsiderem – SMS-em PZPS Spała. Chociaż siatkarze z Sulęcina niejednokrotnie stawiali się rywalom, zwykle nie udawało im się przekuwać tego na sukcesy w spotkaniach. Ostatecznie fazę zasadniczą zakończyli na przedostatnim miejscu, mając tyle samo punktów co ostatni SMS. – Trzeba jednak było pogodzić się z realiami pierwszoligowych rozgrywek i z tym że jako beniaminek nie zawojujemy tej ligi. Fajną rzeczą jest, że Olimpia to dalej zespół, w którym grają wychowankowie, a nie armia zaciężna. Dlatego też pomimo rozczarowania wynikami hala na naszych meczach zawsze jest pełna. Nie ukrywam, że trzyma nas to na duchu i w dużej mierze wsparcie naszych fanów jest dla nas motorem napędowym do przygotowań na play out – i za to dziękujemy – stwierdził Damian Sławiak.Siatkarze Olimpii Sulęcin ostatni mecz rozegrali 17 lutego. Od tego czasu trwały przygotowania do walki o utrzymanie na zapleczu PlusLigi. Siatkarz beniaminka nie ukrywa jednak, że już ostatnie kolejki fazy zasadniczej służyły przygotowaniom do play-outów. – Nie ciążyła na nas presja wyniku. Nie oznacza to jednak, że końcówka fazy zasadniczej była przez nas oddana bez walki czy potraktowana stricte pod względem szkoleniowym. A czy ta maszyna „zatrybi”, dowiemy się już niedługo… Zresztą nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż utrzymanie Olimpii w I lidze – przyznał.

W fazie zasadniczej sulęcinianie na wyjeździe przegrali 0:3 z MKS-em Aqua Zdrój Wałbrzych, natomiast przed własną publicznością równie gładko wygrali. – Doświadczony rozgrywający Piotrek Lipiński trzyma drużynę w ryzach i pomimo tego, że przed sezonem kompletowali skład na ostatnią chwilę, to widać, że praca trenera Bułkowskiego zaczęła przynosić efekty, bo końcówkę mieli zabójczą. Nie zmienia to faktu, że znamy ich słabe strony i zrobimy wszystko, żeby je wykorzystać – zaznaczył kapitan Olimpii.

źródło: sulecin24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved