Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Damian Schulz: Pierwsze dwa sety były dobre

Damian Schulz: Pierwsze dwa sety były dobre

Biało-czerwoni w Szczecinie rozgrywają mecze kontrolne z reprezentacją Belgii. We wtorek podopieczni Vitala Heynena pokonali Belgów 3:1, zaś kolejny pojedynek zaplanowano na środę. – Pierwsze dwa sety były w naszym wykonaniu dobre. W kolejnych dwóch odsłonach, zwłaszcza na początku trzeciej, zagraliśmy już dużo słabiej – ocenił pierwszy test-mecz Damian Schulz.

We wtorek reprezentacja Polski w czterech setach pokonała Belgię. Był to pierwszy z dwóch zaplanowanych w hali Netto Arena w Szczecinie sparingów. – Pierwsze dwa sety były w naszym wykonaniu dobre. W kolejnych dwóch odsłonach, zwłaszcza na początku trzeciej, zagraliśmy już dużo słabiej – ocenił spotkanie atakujący Damian Schulz, który rozpoczął mecz w podstawowym składzie. – Myślę, że dobrze zagrywaliśmy i blokowaliśmy. Mieliśmy momentami trochę problemów w ataku, pojawiło się dużo błędów własnych – dodał zawodnik Asseco Resovii Rzeszów.

We wtorkowym spotkaniu trener Vital Heynen tradycyjnie już mocno rotował składem. Na boisku nie pojawili się tylko Bartosz Kurek i Damian Wojtaszek. Jest to ważne w kontekście zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw świata. – Na pewno bardzo pozytywną rzeczą jest to, że mamy w składzie 14 dobrych zawodników. Każdy z nas będzie mógł się zaprezentować i dołożyć swoją cegiełkę do wyniku – podkreślił atakujący.

W sparingach z Belgią Damian Schulz gra przeciwko Andrei Anastasiemu, z którym pracował kilka sezonów w Treflu Gdańsk. Siatkarz podkreślił, że ten szkoleniowiec odegrał ważną rolę w jego karierze. – Na pewno fajnie się gra przeciwko trenerowi, z którym pracowałem przez ostatnie cztery lata. To, że tu jestem, w dużej mierze zawdzięczam właśnie Andrei Anastasiemu – zakończył Damian Schulz, który we wtorek zdobył 9 punktów.