Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Schulz: Miniony sezon jak najbardziej udany

Damian Schulz: Miniony sezon jak najbardziej udany

fot. Arkadiusz Buczyński

Minione rozgrywki były bardzo udane dla 26-letniego atakującego LOTOSU Trefla, Damiana Schulza. Zawodnik zaliczył prawie trzykrotnie więcej ataków punktowych niż w sezonie 2014/2015, a także, obok Piotra Gacka, był najczęściej wybierany najlepszym zawodnikiem meczów wśród gdańszczan. – Oczywiście miałem zarówno parę dobrych występów, jak i kilka słabszych, ale patrząc na całe rozgrywki, podsumowuję je zdecydowanie na plus – mówi atakujący.

Damian Schulz z LOTOSEM Treflem związany jest już od 2012 roku. W dwóch pierwszych sezonach „Bocian” był jednak wypożyczany i zbierał doświadczenie w pierwszoligowych zespołach z Poznania i Siedlec. Nim w rozgrywkach 2014/2015 zasilił szeregi pierwszej drużyny LOTOSU Trefla, uwagę obserwatorów zwrócił szczególnie występami w drużynie KPS Banki Spółdzielcze z Grupy BPS Siedlce. W sezonie 2013/2014 Schulz był motorem napędowym młodego zespołu, który stał się rewelacją ówczesnych rozgrywek I ligi. KPS doszedł do finału, pozostawiając w pokonanym polu m.in. drużyny z Lubina i Będzina, które później włączono w szeregi PlusLigi.Po tak udanym sezonie na zapleczu najwyżej klasy rozgrywkowej Damian dołączył do pierwszego zespołu LOTOSU Trefla. W debiutanckim sezonie w PlusLidze, 2014/2015, zawodnik zaliczał średnio jeden atak punktowy w każdym secie, w którym był na boisku – dokładnie było ich 79. Rok później liczba ta wzrosła niemal trzykrotnie, a jego skuteczność w tym elemencie gry wyniosła 30%. To wynik zbliżony do rezultatów m.in. Mariusza Wlazłego czy Bartosza Kurka, którzy osiągnęli wartości o odpowiednio 3,03 i 6,58 p.p. wyższe niż Schulz.

Postęp, jaki poczynił zawodnik, potwierdzają też jego zdobycze punktowe. W sezonie 2014/2015 swoje najlepsze występy Schulz notował w wyjazdowych spotkaniach w Bydgoszczy i Warszawie, w których uzyskał po 19 oczek oraz w domowym pojedynku z Indykpolem AZS Olsztyn, w którym zdobył 15 punktów. W minionych rozgrywkach w wyjazdowym pojedynku z Effectorem Kielce „Bocian” uzyskał natomiast 26 oczek, a w starciach z ekipami z Olsztyna i Lubina, w których to gdańszczanie podejmowali rywali, zgromadził ich 25 i 24.

Bardzo dobra postawa gracza zaowocowała kolekcją statuetek MVP. W sezonie 2015/2016 Damian otrzymał aż cztery wyróżnienia – obok Piotra Gacka najwięcej w zespole z Gdańska. W sumie w dwóch sezonach spędzonych w pierwszym zespole LOTOSU Trefla zawodnik był pięciokrotnie wybierany najlepszym graczem spotkania. Zdecydowanie słowa Damiana po sezonie 2014/2015, w których zaznaczał, że ma nadzieję, iż postęp, jaki poczynił, zaprocentuje w kolejnych występach, się spełniły. – Osobiście uważam miniony sezon za jak najbardziej udany. W poprzednich rozgrywkach, w sezonie 2014/2015, występowałem bardzo mało, a ostatnio graliśmy z Murphym Troyem niemal po równo i każdy z nas mógł się pokazać z jak najlepszej strony, na czym zawsze nam bardzo zależy. Oczywiście miałem zarówno parę dobrych meczów, jak i kilka słabszych występów, ale patrząc na całe rozgrywki, podsumowuję je zdecydowanie na plus – mówi atakujący Damian Schulz.

W minionych rozgrywkach grze Damiana przypatrywał się także selekcjoner reprezentacji Polski. – Zdecydowanie jest to dobry, ciekawy zawodnik, a co ważne Damian jest graczem kompletnym – zarówno dobrze zagrywa, jak i blokuje – podsumował w lutym postawę gracza Stephane Antiga.

Rozwój siatkarza docenia też szkoleniowiec gdańszczan. – Damian jest bardzo ważnym zawodnikiem dla naszej drużyny. Co istotne, w strukturach naszego klubu jest on już od czterech lat. Po odpowiednim przygotowaniu dostał szansę na debiut w PlusLidze. Po dwóch sezonach, w których pracuję z nim na co dzień, wiem, jak bardzo duży postęp zrobił. Teraz nadszedł czas, by Damian podjął wyzwanie i udowodnił, że to moment, by jak najczęściej rozpoczynał mecze w wyjściowej szóstce. Na pewno nie będzie to łatwe, ale chcę mu w tym sprawdzianie pomóc i jestem pewien, że przed nami kolejny sezon ciężkiej, ale i efektywnej pracy – mówi Andrea Anastasi.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved