Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Damian Schulz: W kadrze dam z siebie wszystko

Damian Schulz: W kadrze dam z siebie wszystko

fot. Łukasz Krzywański

– Nie jestem zaskoczony wyborami trenera. Skład reprezentacji jest mieszanką młodości i doświadczenia. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Zresztą podobnie sytuacja wyglądała w Treflu – obok doświadczonych Wojtka Grzyba i Michała Kozłowskiego w składzie znaleźli się też 20-latkowie. Przyniosło to efekt i mam nadzieję, że w kadrze będzie podobnie – powiedział Damian Schulz, który znalazł się w składzie reprezentacji Polski.

Polscy siatkarze na odpoczynek nie mają zbyt dużo czasu. Niektórzy z nich dopiero na początku maja skończyli sezon ligowy, a już przed nimi kolejne wyzwania związane z grą w reprezentacji Polski. – Wystarczy mi kilka dni i wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Wraz z chłopakami z klubu po cichu liczymy, że dostaniemy trochę wolnego. Z drugiej strony cały czas jesteśmy w rytmie treningowym, więc jeśli zajdzie taka potrzeba, od razu stawimy się w Spale – powiedział Damian Schulz, który nie ukrywa zadowolenia z faktu, że został powołany do reprezentacji i będzie miał możliwość trenowania w Spale. – Jestem szczęśliwy, że w końcu pojadę do Spały i spędzę tam trochę czasu. Mam nadzieję, że zostanę tam jak najdłużej. W kadrze na pewno dam z siebie wszystko i postaram się nikogo nie zawieść – dodał atakujący brązowego medalisty PlusLigi.W tym sezonie nastąpi nowe otwarcie reprezentacji Polski, bowiem na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinando de Giorgiego zastąpił Vital Heynen. Belg powołał już szeroki skład kadry na Ligę Narodów, a stanowił on będzie mieszankę rutyny z młodością. – Nie jestem zaskoczony wyborami trenera. Skład reprezentacji jest mieszanką młodości i doświadczenia. Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie. Zresztą podobnie sytuacja wyglądała w Treflu – obok doświadczonych Wojtka Grzyba i Michała Kozłowskiego w składzie znaleźli się też 20-latkowie. Przyniosło to efekt i mam nadzieję, że w kadrze będzie podobnie. Na oceny przyjdzie jednak czas po sezonie – ocenił Schulz, który w samych superlatywach wypowiada się o nowym selekcjonerze biało-czerwonych. – Belg to fachowiec z górnej półki, a współpraca będzie się układała na plus. Trener jest znany z tego, że dużo mówi. Już niedługo będę miał okazję się o tym przekonać – dodał zawodnik.

W ostatnich latach reprezentacja Polski nie osiągała znaczących sukcesów. Szczególnie nieudany był dla niej poprzedni rok, w którym nie stanęła na podium Ligi Światowej, a w mistrzostwach Europy zaprezentowała się znacznie poniżej swoich możliwości. W tym roku stanie przed trudnym zadaniem, bo będzie broniła tytułu mistrza świata. Celem belgijskiego trenera jest jednak miejsce w szóstce, a w perspektywie walka o medal olimpijski. – Myślę, że to bardzo dobry plan. Wystarczy tylko go zrealizować, a do tego musimy ciężko trenować i dawać z siebie wszystko. Wtedy uda nam się wypełnić założenia – zakończył Damian Schulz.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved