Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Damian Schulz: Będziemy grać jeszcze lepiej

Damian Schulz: Będziemy grać jeszcze lepiej

– Na inaugurację też graliśmy z teoretycznie słabszym rywalem, a jednak straciliśmy seta. Tym razem dość gładko wygraliśmy spotkanie. Udało nam się utrzymać koncentrację. Nie straciliśmy zbyt dużo siły i to jest najważniejsze – krótko podsumował pojedynek Mateusz Bieniek, środkowy reprezentacji Polski.

W drugim meczu w mistrzostwach świata biało-czerwoni rozgromili Portoryko. Przeciwnikom zabrakło siatkarskich argumentów, by nawiązać wyrównaną walkę z faworytami. – Cały mecz kontrolowaliśmy zagrywką. To był główny element, który doprowadził nas do zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że w tym spotkaniu float może zdziałać więcej niż zagrywka z wyskoku, dlatego floatowcy zaliczyli po kilka asów serwisowych – powiedział Damian Schulz, atakujący reprezentacji Polski, który uważa, że biało-czerwoni nie pokazali jeszcze pełni swoich możliwości. – Rezerwy mamy jeszcze w każdym elemencie. Jak będziemy rozgrywać bardziej zacięte mecze, to będziemy grać jeszcze lepiej. Musimy cieszyć się z każdego punktu i bawić się grą – dodał ofensywny zawodnik reprezentacji Polski.

Kubańczycy napsuli podopiecznym Vitala Heynena trochę krwi, ale Portorykańczycy byli tylko tłem dla dobrze dysponowanych biało-czerwonych. – Na inaugurację też graliśmy z teoretycznie słabszym rywalem, a jednak straciliśmy seta. Tym razem dość gładko wygraliśmy spotkanie. Udało nam się utrzymać koncentrację. Nie straciliśmy zbyt dużo siły i to jest najważniejsze – krótko podsumował pojedynek Mateusz Bieniek. Polacy praktycznie od początku do końca kontrolowali spotkanie, a trener Heynen nie miał do nich zbyt wielu uwag. – Dawno nie widziałem tak spokojnego trenera Heynena w trakcie meczu. W pewnym momencie tylko zwrócił nam uwagę, żebyśmy więcej zagrywali zagrywką typu float, bo Portorykańczycy mieli duże problemy z jej przyjęciem – dodał środkowy polskiej kadry.

System mistrzostw świata został tak skonstruowany, że liczy się wynik w każdym meczu. Dlatego biało-czerwoni muszą być skoncentrowani we wszystkich spotkaniach, nawet tych z teoretycznie słabszymi rywalami. Przed nimi jeszcze starcia w grupie z Finami, Irańczykami i Bułgarami, ale na razie myślą tylko i wyłącznie o Suomi. – Skupiam się na każdym kolejnym meczu. Zależy mi na tym, aby w każdym zdobywać trzy punkty. Teraz czeka nas mecz z Finlandią. Musimy się na nim skupić. W poprzednim roku graliśmy z tym rywalem w mistrzostwach Europy. Niby wygraliśmy 3:0, ale sety rozstrzygały się dopiero w końcówkach – zakończył Mateusz Bieniek.

źródło: inf. własna, TVP Sport