Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Schulz: Będzie ciekawie

Damian Schulz: Będzie ciekawie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po czterech sezonach spędzonych w Treflu Gdańsk Damian Schulz postanowił zmienić otoczenie i przeniósł się na południe Polski – do Resovii Rzeszów. – Cztery lata w Gdańsku są jak najbardziej na plus. Był to wspaniały czas, ale potrzebowaliśmy czegoś innego i wybraliśmy Rzeszów – zdradził atakujący.

Damian Schulz w barwach gdańskiej drużyny mocno się rozwinął i stał się jednym z najlepszych atakujących w naszym kraju. Ma to odzwierciedlenie w powołaniu do kadry narodowej. W tym roku zawodnik zadebiutował w biało-czerwonych barwach, a także znalazł się w drużynie przygotowującej się do mistrzostw świata. Od nowego sezonu grać będzie w Asseco Resovii Rzeszów. – Decyzja zapadła bardzo szybko. Przedyskutowaliśmy wszystko z żoną, a ja osobiście – już od najmłodszych lat, gdy zacząłem trenować – chciałem grać w Rzeszowie, więc decyzja była bardzo prosta. Chcieliśmy posmakować czegoś innego. Cztery lata w Gdańsku są jak najbardziej na plus. Był to wspaniały czas, ale potrzebowaliśmy czegoś innego i wybraliśmy Rzeszów – powiedział o kulisach swojego przejścia do rzeszowskiego klubu.Do Resovii Schulz przenosi się razem z przyjmującym Mateuszem Miką, z którym dotychczas grał w Treflu. – Jeśli mam być szczery, to już wcześniej myśleliśmy, by pójść gdzieś razem i udało się to. Na pewno miało to duży wpływ, ale od początku obraliśmy taki kierunek, więc można powiedzieć, że było to trochę zaplanowane – zdradził atakujący. – Wydaje mi się, że będziemy mieć bardzo dobrą drużynę. Wiadomo, że potrzeba czasu, by wszystko się ładnie ułożyło – dodał Schulz, który o miejsce w składzie Resovii będzie walczył z Jakubem Jaroszem. – Obaj wyciągniemy plusy z tej zaciętej rywalizacji i to będzie na plus dla naszej dwójki – ocenił.

Jakie cele ma Damian Schulz na sezon 2018/2019? – Osobiście chciałbym zaprezentować się tak, jak w ostatnim sezonie i mam nadzieję, że razem z chłopakami zbudujemy coś fajnego i osiągniemy fajny wynik. Będziemy chcieli bić się o najwyższe cele. Kilka zespołów też włączy się do gry, ale to wpłynie tylko na plus. Będzie ciekawie – zakończył atakujący Resovii.

źródło: assecoresovia.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved