Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Damian Pilichowski: Możemy być zadowoleni z miejsca w tabeli

– Z przebiegu meczu można czuć pewien niedosyt… Była szansa na co najmniej dwa punkty, ale gospodarze w tie-breaku zaryzykowali zagrywką. To im przyniosło efekt. Myślę, że ten punkt okaże się jednak cenny w końcowym rozrachunku – powiedział Damian Pilichowski, libero ZAKSY Strzelce Opolskie po przegranym meczu z AZS-em AGH Kraków. 

Za wami pięciosetowy bój z AZS AGH Kraków. Ten jeden punkt cieszy, czy bardziej odczuwacie niedosyt?
Damian Pilichowski:- Z przebiegu meczu można czuć pewien niedosyt… Była szansa na co najmniej dwa punkty, ale gospodarze w tie-breaku zaryzykowali zagrywką. To im przyniosło efekt. Myślę, że ten punkt okaże się jednak cenny w końcowym rozrachunku.

Krakowanie dużo lepiej rozpoczęli mecz. Potrzebowaliście chyba chwilę czasu, żeby przyzwyczaić się do nowej hali?

– Trenujemy w dużej i wysokiej hali, więc początek spotkania był dla nas trudny. Jednak już od połowy pierwszego seta dobrze się zaadaptowaliśmy.

Po 8. kolejach wasz bilans wynosi cztery zwycięstwa, cztery porażki. To dobry wynik?

– Myślę, że mogliśmy zdobyć więcej punktów w przeciągu tych ośmiu kolejek. Jednak jak na tak młodą drużynę, jaką jesteśmy, możemy być zadowoleni z miejsca w tabeli.

Jesteście beniaminkiem, ale chyba śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że tylko z nazwy, bo w każdym meczu walczycie, jak równy z równym?

– Walczymy w każdym spotkaniu. Nie przegraliśmy póki co, żadnego meczu 0:3, więc to świadczy, o tym że w każdym meczu mamy swoją szansę.

Zaskoczyło was coś w rozgrywkach I ligi?

– Myślę, że musimy przyzwyczaić się, w porównaniu do 2. Ligi, że każdy mecz musimy zagrać na 100 procent. Tutaj nie ma łatwych spotkań.

Czasu na odpoczynek po wtorkowym meczu nie było za dużo, bo już w sobotę również na wyjeździe powalczycie o kolejne punkty. Tym razem z Mickiewiczem Kluczbork. Kluczborczanie w tym sezonie spisują się naprawdę świetnie. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.

– Mamy młody zespół, więc myślę że spokojnie się zregenerujemy na mecz z Mickiewiczem. Zespół z Kluczborka, jak na razie jest chyba rewelacją sezonu. W związku z tym, zapowiada się ciekawa rywalizacja.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved