Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Kogut: Jedziemy tylko po zwycięstwo

Damian Kogut: Jedziemy tylko po zwycięstwo

fot. 1liga.pls.pl

W sobotę częstochowianie przegrali we własnej hali z BBTS-em Bielsko-Biała 1:3. – Punkty są nam teraz potrzebne w ligowej tabeli. Gramy teraz z przeciwnikami, z którymi naprawdę możemy wygrać. Wygrać za trzy punkty. Jedziemy tam tylko po zwycięstwo i myślę, że przywieziemy je do Częstochowy – powiedział Damian Kogut, przyjmujący Exact Systems Norwida Częstochowa. 

BBTS dzisiaj przerwał waszą serię zwycięstw na własnym parkiecie. Jednak jeśli spojrzymy na przebieg tego meczu, to chyba można powiedzieć, że zaprezentowaliście się z całkiem niezłej strony.Damian Kogut: – Na pewno na boisku było widać walkę. Każdy set był wyrównany. Potrafiliśmy w tym meczu dosyć wyraźnie prowadzić, ale nie potrafiliśmy tego utrzymać do końca seta. Przegrywamy 1:3, ale walczyliśmy i nie możemy sobie nic po tym meczu zarzucić.

Gdybyś miał po tym spotkaniu czegoś żałować, to wybrałbyś drugi czy czwarty set? W obu wyglądaliście na stronę przeważającą, a w końcówkach to jednak rywale zwyciężali.

– Myślę, że tym kluczowym setem dla przebiegu spotkania, był set czwarty. Prowadziliśmy 16:12, mogliśmy do końca iść punkt za punkt. Niestety przeciwnicy okazali się lepsi. W ważnych momentach lepiej zagrywali, my nie potrafiliśmy utrzymać przyjęcia po swojej stronie i zakończyło się to przegranym setem, oraz meczem.

Przed wami dwa kluczowe mecze wyjazdowe. BBTS Bielsko-Biała przerwał waszą serię zwycięstw u siebie. Czy wy dacie radę przełamać serię bez zwycięstwa na wyjeździe, która trwa od początku sezonu?

– Można powiedzieć, że musimy przerwać tę klątwę. Punkty są nam teraz potrzebne w ligowej tabeli. Gramy teraz z przeciwnikami, z którymi naprawdę możemy wygrać. Wygrać za trzy punkty. Jedziemy tam tylko po zwycięstwo i myślę, że przywieziemy je do Częstochowy.

Waszym celem na ten sezon jest tylko utrzymanie, czy jeszcze wierzycie w awans na wyższe pozycje?

– Na pewno mamy jeszcze nadzieję, żeby awansować do fazy play-off. Jednak w tym momencie najważniejszym celem dla nas jest utrzymanie i nic innego nam nie pozostało.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved