Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Damian Domagała: Udało mi się zrobić znaczny krok w przód

Damian Domagała: Udało mi się zrobić znaczny krok w przód

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Udało mi się zrobić znaczny krok w przód, jeśli chodzi o moje umiejętności. Cały rok ciężko trenowałem przeciwko drużynie, która składała się z naprawdę dobrych zawodników oraz wykorzystywałem każdą daną szansę na boisku – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Damian Domagała, który ostanie dwa sezony spędził we włoskiej, w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia.

Sezon 2018/2019 zakończyliście na 12. pozycji unikając spadku do niższej ligi. Twoim zdaniem to było maksimum, na co było stać wasz zespół czy jednak jest to wynik głęboko poniżej oczekiwań?Damian Domagała: Prawdę mówiąc, żaden z nas nie był zadowolony z rezultatu, który osiągnęliśmy. Przez dłuższą część sezonu biliśmy się o lokatę, która gwarantowałaby nam udział w fazie play-off, lecz w pewnym momencie czegoś w naszej grze zaczęło brakować. Przegraliśmy kilka spotkań z rzędu i tym sposobem mogliśmy walczyć jedynie o utrzymanie w lidze. Nasze cele były inne, lecz najważniejsze, że udało nam się obronić przed spadkiem.

Co według ciebie było największym problemem waszej drużyny i nie pozwoliło na więcej niż tylko 6 zwycięstw?

Każdy zawodnik zadawał sobie to pytanie. Trenowaliśmy ciężko, zawsze dawaliśmy z siebie wszystko. Wydaje mi się, że przez te kilka porażek, o których wspomniałem wcześniej, straciliśmy pewność siebie i ciężko było nam podnieść się z kolan.

W jakim stopniu duża liczba przegranych wpływała na formę mentalną zespołu oraz na atmosferę w zespole?

Atmosfera przez cały sezon była równie dobra, nie brakowało nam woli walki i chęci do treningu. W tygodniu nasza gra wyglądała znacznie lepiej niż ta, którą prezentowaliśmy w czasie spotkań. Uważam, że nieudana passa nieco podcięła nam skrzydła.

Na twojej pozycji doskonale spisywał się Mohammed Al Hachdadi, będąc liderem drużyny. Tobie przypadła rola zmiennika. Jak oceniłbyś ten sezon, biorąc pod uwagę tylko swoją osobę i rozwój swoich umiejętności?

To prawda, nasz podstawowy atakujący po zakończeniu rundy rewanżowej klasyfikował się na trzecim miejscu pod względem liczby zdobytych punktów w całej lidze. Uważam, że pomimo tego, udało mi się zrobić znaczny krok do przodu, jeśli chodzi o moje umiejętności. Cały rok ciężko trenowałem przeciwko drużynie, która składała się z naprawdę dobrych zawodników oraz wykorzystywałem każdą daną szansę na boisku.

Czy patrząc z perspektywy czasu, decyzja o pozostaniu w Vibo Valentii była słuszna?

Po pierwszym bardzo udanym roku w barwach Vibo Valentii spłynęło do mnie kilka interesujących ofert, lecz postanowiłem zostać w drużynie z Calabrii. Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że nowy, marokański atakujący okaże się jednym z lepszych zawodników na tej pozycji w całej lidze. Nie lubię gdybać, ale mimo wszytko jestem bardzo zadowolony z ostatnich dwóch lat, które spędziłem we Włoszech.

Czy myślisz o tym, by wrócić do Polski i np. już w kolejnym sezonie występować w naszej lidze?

Oczywiście, że tak. Uważam, że polska liga nie odstaje poziomem od ligi włoskiej. W Pluslidze gra wielu obecnych mistrzów świata, co pokazuje, że siatkówka w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie. Moim marzeniem jest wrócić do Polski i grać przy najlepszych kibicach na świecie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved