Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Domagała o przerwie między sezonami

Damian Domagała o przerwie między sezonami

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od lat zespoły budowane są według sprawdzonego schematu – mieszanki młodości i doświadczenia. W każdej drużynie nowi, młodzi zawodnicy są impulsem do działań, bowiem wprowadzają świeżość i inne spojrzenie. Cuprum Lubin w większości składa się z młodych zawodników, a wśród nich  jest  Damian Domagała.

Czy godziny wstawania bardzo różnią się od siebie w sezonie i w wakacje?
Damian Domagała: –  Okres wakacyjny to czas, w którym mogę sobie pozwolić na odpoczynek. W związku z tym, godziny wstawania zdecydowanie różnią się tych w trakcie sezonu.

Czy dieta zmienia się wraz z nadejściem wakacji?

– Przez cały rok staram się żywić zdrowo, mój jadłospis dopasowywać do obciążenia dla organizmu. W przerwie wakacyjnej częściej sięgam po rzeczy, na które nie mogę sobie pozwolić w czasie ciężkiego sezonu.

Jakie są podstawowe różnice w te dni?

– Myślę, że główną różnicą jest czas przeznaczony na wysiłek fizyczny. Odpoczynek w życiu każdego sportowca jest bardzo potrzebny, by zregenerować swoje ciało i wyleczyć wszystkie kontuzje zebrane w czasie sezonu. W okresie wakacyjnym zdecydowanie więcej czasu spędzam na świeżym powietrzu.

Czym różnią się treningi?

– W wakacje mogę skupić większą uwagę na swoim ciele, ciężko pracując na siłowni przygotowuję się fizycznie do następnego sezonu. Wykonuję wiele ćwiczeń prewencyjnych, które mają na celu zabezpieczenie mojego ciała przed niepotrzebnymi kontuzjami. W wolnym czasie gram w siatkówkę plażową, także cały czas podtrzymuję kontakt z piłką.

Jaką formę aktywności preferujesz w wolne dni w sezonie, a jaką w przerwie wakacyjnej?

– W trakcie ciężkiego sezonu każdą wolną chwilę przeznaczam na odpoczynek i regenerację, by jak najlepiej przygotowywać się do treningów i meczów. W trakcie wakacji lubię spędzić czas ze znajomymi, dla których nie mam go zbyt wiele w ciągu roku.

Jak spędzasz czas z bliskimi, czy podczas sezonu znajdujesz dla nich wystarczającą ilość czasu na jakieś mini wycieczki?

– Jeśli tylko jest na to czas chętnie spędzam go z najbliższymi. W zależności od miejsca i pogody preferujemy różne formy spędzania wolnego czasu.

Jakie masz główne założenia na kolejnym sezonie?

–  Głównym założeniem jest to aby dążyć do siatkarskiej perfekcji, by każdego dnia ciężko pracować i poprawiać swoje umiejętności. Chciałbym abyśmy wraz z całą drużyną walczyli o najwyższe cele, by zadowolić siebie i wszystkich kibiców Cuprum Lubin.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved