Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Domagała: Każdy mecz może zadecydować o tym czy zagramy w play-off

Damian Domagała: Każdy mecz może zadecydować o tym czy zagramy w play-off

fot. volleytonnocallipo.com

– Tabela jest bardzo wyrównana. Każdy mecz może zadecydować o tym czy zagramy w fazie play-off, czy też nie. Naszym celem jest w niej wystąpić, dlatego cieszymy się, że tak miłym akcentem wchodzimy w nowy rok. Rozegraliśmy naprawdę bardzo dobry mecz. Mam nadzieję, że takich spotkań będzie jeszcze więcej – powiedział Damian Domagała, jeden z architektów wygranej ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Siatkarze Cuprum Lubin rok 2020 zaczęli od wygranej przed własną publicznością ze Ślepskiem Malow Suwałki. Dzięki podniesieniu z parkietu kompletu oczek wciąż mają szansę na awans do play-off. – Tabela jest bardzo wyrównana. Każdy mecz może zadecydować o tym czy zagramy w fazie play-off, czy też nie. Naszym celem jest w niej wystąpić, dlatego cieszymy się, że tak miłym akcentem wchodzimy w nowy rok. Po świątecznej przerwie, w której odpoczęliśmy psychicznie i fizycznie, rozegraliśmy naprawdę bardzo dobry mecz. Mam nadzieję, że takich spotkań będzie jeszcze więcej – powiedział Damian Domagała, który docenił doping lubińskich kibiców. – To jest tradycja w tej hali. Mamy świetnych kibiców, którzy jeżdżą za nami po całej Polsce. Naprawdę czuć ich doping i wsparcie – dodał atakujący zespołu z Lubina.Trener Frąckowiak ma już wszystkich zawodników do dyspozycji, a solidnie przepracowany okres świąteczno-noworoczny przełożył się na dobrą postawę Cuprum w pierwszym spotkaniu w 2020 roku. – Jakość wzrosła znacząco. Mamy już wszystkich zdrowych zawodników, dzięki czemu możemy ze sobą rywalizować. Było to moje pierwsze spotkanie w Lubinie bez bólu. Damiana ręka też już się zrosła. W meczu ze Ślepskiem pokazał tak naprawdę próbkę swoich możliwości. Wierzę, że z Kubą będą się uzupełniać i dokładać swoją cegiełkę do naszych zwycięstw. Dzięki temu, że jakość treningów jest większa, to możemy lepiej prezentować się w meczach – zaznaczył Mateusz Sacharewicz, środkowy miedziowych.

Gorsze nastroje panowały w szeregach beniaminka, który po raz drugi musiał uznać wyższość Cuprum. Tym razem Ślepsk Malow urwał rywalom seta, ale mógł liczyć na jeszcze lepszy wynik. – Zespół z Lubina okazał się od nas lepszy po raz drugi. Prawda jest taka, że zostawiliśmy mu sześć punktów, co troszeczkę boli. Musimy jednak już skupiać się na przyszłości i kolejnych meczach. Naszym celem jest utrzymanie i o nie walczymy. Jesteśmy na razie na jak najlepszej drodze, aby zrealizować ten cel – zaznaczył Paweł Filipowicz, który żałuje przegranej w Lubinie, ale już wybiega myślami w przyszłość. – Oczywiście, porażki bolą. Będziemy musieli wyciągnąć wnioski, ale uważam, że bez problemu damy radę zmobilizować się na kolejny mecz – zakończył libero suwalskiej ekipy.

źródło: Cuprum Lubin TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved