Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Damian Domagała: Każda kolejna porażka podcina skrzydła jeszcze bardziej

Damian Domagała: Każda kolejna porażka podcina skrzydła jeszcze bardziej

fot. volleytonnocallipo.com

– Według mnie w czasie spotkań najbardziej brakuje nam boiskowej agresji, tym bardziej że ciężko jest nam się podnieść po tak długiej serii porażek. Każdy z nas bardzo chce się przełamać, lecz każda kolejna porażka podcina nasze skrzydła jeszcze bardziej – mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki Damian Domagała, atakujący Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Młody zawodnik podkreślił także, że mimo nieudanego sezonu dla klubu zebrał wiele cennego doświadczenia, otrzymując sporo szans do grania. – Przed sezonem zakładałem, że przyjeżdżam tu głównie, żeby pracować na treningach, nie spodziewałem się, że zbiorę tyle boiskowego doświadczenia – przyznał.

Bilans 4 wygranych i 20 porażek to na pewno nie jest to, czego oczekiwaliście. Jakie obecnie nastroje panują w zespole. Bardziej jest to złość, czy jednak smutek i przygnębienie?Damian Domagała:Nikt przed sezonem nie zakładał, że będzie tak wyglądał. Rozczarowanie naszą postawą minęło już dawno – w momencie, gdy było pewne, że nie mamy szans na to, aby zagrać w upragnionej fazie play-off. Jeśli chodzi o drużynę, myślę, że góruje przede wszystkim bezsilność, ponieważ ciężko nam jest znaleźć powód tak słabej gry.

Czy mimo wszystko jesteś w stanie wskazać jakieś główne przyczyny takiego stanu rzeczy? Chociażby mecz z Modeną pokazał, że potraficie grać na naprawdę wysokim poziomie.

– Wydaje mi się, że jesteśmy grupą dobrych zawodników, lecz ciężko stworzyć nam monolit. Oczywiście atmosfera w szatni jest świetna, lecz nie potrafimy pokazać naszego charakteru na boisku. Według mnie w czasie spotkań najbardziej brakuje nam boiskowej agresji, tym bardziej że ciężko jest nam się podnieść po tak długiej serii porażek. Każdy z nas bardzo chce się przełamać, lecz każda kolejna porażka podcina nasze skrzydła jeszcze bardziej.

Włochy M: Perugia już wygrała rundę zasadniczą

W tym według ciebie należy upatrywać źródła optymizmu, że jednak Vibo Valentia pozostanie w Serie A?

– Myślę, że jest to pewnego rodzaju pozytyw. Gdyby nie to, że liga jest zamknięta, atmosfera z pewnością byłaby dużo gorsza. Ja jednak nie szukam pozytywów w takich kwestiach, ponieważ wszyscy zakładaliśmy, że będziemy bić się o wyższe cele. Z pewnością klub może odetchnąć z ulgą, lecz dla nas zawodników bycie w grupie teoretycznie spadkowej to nasza osobista porażka.

Otrzymujesz od trenera sporo szans gry, a ostatnio mecze zaczynałeś w wyjściowej szóstce. Czy mimo wyników zespołu jesteś zadowolony z postępów, jakie poczyniłeś i tego, co pokazujesz na boisku?

– Biorąc pod uwagę przebieg całego sezonu, jestem bardzo zadowolony z ilości czasu, który spędzam na boisku. Bardzo mi przykro, że nasze wyniki nie są zadowalające, lecz ja szukam pozytywów w tym, że w tak młodym wieku gram naprawdę dużo w jednej z najlepszych lig na świecie. Przed sezonem zakładałem, że przyjeżdżam tu głównie, żeby pracować na treningach, nie spodziewałem się, że zbiorę tyle boiskowego doświadczenia. Uważam, że zrobiłem ogromny postęp i z łatwością wszedłem w świat seniorskiej siatkówki.

Czy te rezultaty i miejsce w tabeli wpływają w jakimś stopniu na relacje pomiędzy wami – zawodnikami?

– Na całe szczęście nie. Atmosfera w drużynie jest świetna i żadne spory nie mają miejsca. Łączy nas wspólny cel, nadal walczymy i dajemy z siebie wszystko. W takich chwilach najgorsze co można zrobić, to dodatkowo wprowadzić złą atmosferę w szatni. Cieszy mnie fakt, że pomimo tego, jak przebiega ten sezon, nikt się nie poddał, pracujemy bardzo dobrze i w spokoju możemy skupić się na tym, by dalej się rozwijać.

Czy myślisz o tym, aby pozostać we Włoszech na dłużej?

– Jeśli tylko będzie taka możliwość, to jak najbardziej. Czuję się tutaj świetnie, moim zdaniem jest to najlepsza liga na świecie, a fakt, że mogę tu być, to dla mnie pewnego rodzaju zaszczyt. Cieszę się, że na co dzień mogę pracować i konkurować z najlepszymi zawodnikami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved