Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Czyżyk: Dla mnie to zaszczyt

Damian Czyżyk: Dla mnie to zaszczyt

fot. Anna Wojnowska

Damian Czyżyk podpisał kontrakt na zbliżający się sezon. Zawodnik będzie bronił barw ZAKSY Strzelce Opolskie, tegorocznego beniaminka 1. Ligi Mężczyzn. Każdy kto widział go w akcji wie, że nie odpuszcza rywalowi. Teraz ma szansę się rozwinąć pod okiem Rolanda Dembończyka.

Nowy środkowy opowiedział jak zaczęła się jego przygoda z siatkówką. – Gram w siatkówkę już 7 lat. Moja przygoda zaczęła się Malborku, tam też się urodziłem. Rozpocząłem treningi w klubie UMKS Jurand Malbork, pod okiem trenera Mariusza Śwista. Później trafiłem do SMS-u Spała, gdzie reprezentowałem oraz uczyłem się w tamtejszym liceum – powiedział Damian Czyżyk.Następnie zawodnik reprezentował barwy AZS 2020 Częstochowa. – W międzyczasie udało mi się trafić do AZS-u 2020 Częstochowa. Tam razem z trenerem Wojciechem Pudo w tym roku zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski juniorów. Próbowałem znaleźć seniorski klub, który da mi szansę. Dostałem propozycje od ZAKSY i bardzo mnie to zaskoczyło – wyznał środowy.

Naprawdę ucieszyłem się, bo dla mnie to zaszczyt, aby reprezentować ten klub. Moim zdaniem jest on wielką szansą dla młodych zawodników, którzy mogą wykazać się, zaprezentować swoje umiejętności i rozwijać się pod fachowym okiem, aby w przyszłości grać na naprawdę wysokim poziomie. Dziękuję bardzo i do zobaczenia na parkietach – dodał młody zawodnik.

źródło: 1liga.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved