Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Damian Czetowicz wybrał estoński kierunek

Damian Czetowicz wybrał estoński kierunek

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejny polski siatkarz zdecydował się na estoński kierunek. W najbliższym sezonie barwy Selvera Tallinn reprezentować będzie Damian Czetowicz. Rozgrywający w tym roku został absolwentem SMS-u PZPS Spała. Dziewiętnastolatek ma na swoim koncie kilka medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych.

Damian Czetowicz pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Olsztynie, skąd przeszedł do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Wraz z jastrzębskim klubem rozgrywający dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski młodzików a w 2016 roku po mistrzostwo Polski kadetów. Następnie w latach 2016-2019 zmienił klub na AZS 2020 Częstochowa. W biało-zielonych barwach sięgnął w 2017 roku po mistrzostwo Polski kadetów, natomiast w minionym sezonie po srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. Czetowicz w tym roku ukończył SMS PZPS Spała. Rozgrywający był również powołany do młodzieżowych reprezentacji Polski, w 2016 roku wraz z kadrą zdobył 1. miejsce w mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA.Nowym klubem Damiana Czetowicza został Selver Tallinn. Dla dziewiętnastolatka będzie to pierwsza zagraniczna przygoda. Drużyna z Tallina w poprzednim sezonie zajęła piąte miejsce w lidze estońskiej. Klub szuka obecnie nowego szkoleniowca. Pozyskanie polskiego rozgrywającego to pierwszy transfer Selvera po sezonie 2018/2019. Dziewiętnastoletni Polak o miejsce w składzie będzie rywalizować z dwudziestoletnim Renetem Vankerem, który pozostał w zespole z Tallina.

Damian Czetowicz nie będzie pierwszym Polakiem w lidze estońskiej. Wcześniej ten kierunek obrał inny rozgrywający – Łukasz Makowski. Siatkarz wybrał ofertę VK Saarema, z którym w minionym sezonie zdobył brązowy medal mistrzostw Estonii i srebro ligi bałtyckiej, w której obok estońskich klubów mogą występować drużyny z Litwy i Łotwy.

źródło: inf. własna, vorkpall24.ee

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved