Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Damian Czetowicz: Liczę na to, że będę mógł się rozwijać

Damian Czetowicz: Liczę na to, że będę mógł się rozwijać

fot. Klaudia Piwowarczyk

Damian Czetowicz w młodzieżowej siatkówce sięgnął po wiele medali. Po zakończeniu przygody z AZS-em 2020 młody rozgrywający przeniósł się do estońskiego Selvera Tallinn. – Liczę na to, że będę mógł się rozwijać w mojej nowej drużynie i doskonalić swoje siatkarskie rzemiosło. Liczę również na to, że będę mógł wraz z moją drużyna walczyć o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie – przyznał siatkarz.

Damian przed tobą nowy etap kariery. Wkraczasz w seniorską siatkówkę i od razu idziesz w świat. Lubisz wyzwania?Damian Czetowicz: – Myślę, że przede mną etap, który jest najbardziej wyczekiwany przez młodego zawodnika, a mianowicie przejście z siatkówki młodzieżowej w seniorską. Na pewno będzie to coś nowego na mojej siatkarskiej drodze i nie ukrywam, że nie mogę się już doczekać.

Jakie nadzieje wiążesz z transferem do drużyny z Tallinna?

– Liczę na to, że będę mógł się rozwijać w mojej nowej drużynie i doskonalić swoje siatkarskie rzemiosło. Liczę również na to, że będę mógł wraz z moją drużyna walczyć o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie.

Jak będziesz wspominać okres spędzony w AZS-ie 2020?

– Okres spędzony w AZS-ie 2020 będę wspominał przez długie lata i na pewno będą to bardzo dobre wspomnienia. Pobyt w Częstochowie dawał mi to co najważniejsze dla młodego siatkarza, czyli rozwój swoich umiejętności. Stworzyliśmy świetną drużynę, którą budowaliśmy wraz z naszym trenerem. W Częstochowie miałem radość gry w siatkówkę.

Jakieś specjalne chwilę zapadły ci w pamięci?

– Całe trzy lata spędzone tutaj zapadły mi w pamięć. Bezapelacyjnie zapamiętam dwa medale mistrzostw Polski, czyli złoto w kadetach oraz srebro w juniorach.

Czy przychodząc do częstochowskiego klubu, spodziewałeś się, że kończąc wiek młodzieżowca opuścisz go z tak dużą liczbą medali?

– Przychodząc do AZS-u 2020 wiedziałem, że wkraczam do drużyny, która ma bardzo duże ambicje i aspiracje na coś wielkiego. Spodziewać się nie spodziewałem, ale bardzo mocno w to wierzyłem. Naszym celem była gra w finale mistrzostw Polski i cieszę się, że dwukrotnie dokonaliśmy tej sztuki.

źródło: azs2020.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved