Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Dallas Soonias nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro

Dallas Soonias nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro

fot. FIVB

Z powodu kontuzji podstawowy siatkarz Kanady Dallas Soonias nie wystąpi w turnieju olimpijskim w Brazylii. Siatkarz występował na pozycji atakującego i razem z ekipą Kanady zajął siódme miejsce na mistrzostwach świata w siatkówce, które odbyły się w 2014 roku w Polsce. Z powodu kontuzji oraz operacji kolana zawodnik zmuszony był zakończyć siatkarską karierę.

– Kontuzja, jakiej się nabawiłem, wystąpiła w najmniej odpowiednim momencie, to przykre, że nie będę mógł zagrać w Rio de Janeiro. Chciałbym podziękować wszystkim trenerom, którzy w ostatnim czasie byli blisko mnie i pomagali mi – powiedział zawodnik. 32-letni Soonias przez dziesięć lat występował w różnych klubach, zdobył trzy tytuły mistrza Kanady oraz srebrny medal z zespołem Golden Bears grającym na Uniwersytecie Alberta w Edmonton. – Będzie nam brakowało Dallasa, jego gry. On jest bardzo utalentowanym zawodnikiem i to jest przykre, że nie będzie go z nami w Rio – powiedział trener Kandy Glenn Hoag.Hoag razem z Sooniasem przyczynili się do tego, że Kanada zagra w sierpniowych igrzyskach. Kanadyjczycy swoją szansę wykorzystali w Japonii i w turnieju interkontynentalnym wywalczyli przepustkę do Brazylii. Warto przypomnieć, że Kanadyjczycy przegrali z Polską po zaciętym meczu w tie-breaku 2:3. Kanada zagra w Brazylii po długiej, bo aż 24-letniej przerwie, ostatni występ Kanady miał miejsce w 1992 roku w Barcelonie. – Kibice zawsze będą wspominać mecze z moim udziałem, które były wygrane i stały na dobrym poziomie. Będzie mi brakowało teraz tego, tych spotkań i emocji z nimi związanych – stwierdził siatkarz. Zawodnik jest zaręczony z kanadyjską siatkarką Jaimie Thibeault, która w sezonie 2014/2015 grała w Legionovii Legionowo. – To miło oglądać moich młodszych kolegów, którzy zagrają w tak ważnych i prestiżowych meczach, te mecze i sam udział w igrzyskach wywołują dodatkowy dreszczyk emocji – zakończył siatkarz. Kanada w grupie A zmierzy się z Włochami, Francją, Brazylią, Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem.

źródło: inf. własna, nbcolympics.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved