Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dajana Bosković w Enei PTPS Piła

Dajana Bosković w Enei PTPS Piła

fot. twitter

23-letnia atakująca Dajana Bosković uzupełni skład Enei PTPS Piła. Zawodniczka pochodzi z Bośni i Hercegowiny i jest starszą siostrą reprezentantki Serbii, Tijany Bosković. Ostatnie lata spędziła w lidze uniwersyteckiej w Stanach Zjednoczonych.

Chociaż nikt w klubie nie chce potwierdzić tej informacji, Strefa Siatkówki dowiedziała się, że 23-letnia Dajana Bosković uzupełni skład Enei PTPS Piła. Zawodniczka od jakiegoś czasu trenuje już z zespołem, pojawiła się nawet na wspólnym zdjęciu rozesłanym do mediów. Bosković na pozycji atakującej ma rywalizować z Anitą Kwiatkowską, kapitan pilskiej drużyny.Dajana Bosković pochodzi z Bileća w Bośni i Hercegowinie. Bardziej znana jest jej młodsza siostra, 20-letnia Tijana Bosković, która reprezentuje Serbię. Dajana z kolei w 2012 roku reprezentowała Bośnię i Hercegowinę w europejskich kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Ostatnie lata Dajana Bosković spędziła w lidze uniwersyteckiej w USA, gdzie reprezentowała drużynę University of Texas San Antonio.

Bosković będzie trzecią zagraniczną siatkarką w ekipie trenera Jacka Pasińskiego. Wcześniej z zespołem podpisały kontrakty dwie środkowe – Serbka Jelena Trnic i Amerykanka Jessica Layshone Walker.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved