Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > D. Schulz: Moją rolą było pokazanie się w reprezentacji i to zrobiłem

D. Schulz: Moją rolą było pokazanie się w reprezentacji i to zrobiłem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze reprezentacji Polski odpoczywają obecnie po zakończonych na miejscach 5-6 rozgrywkach Ligi Narodów i już 29. lipca rozpoczną zgrupowanie w Zakopanem. Docelową imprezą dla biało-czerwonych będą mistrzostwa świata, w których weźmie udział Damian Schulz. Dla 28-latka jest to debiutancki sezon w reprezentacji. – Starałem się żyć z dnia na dzień, nie myśleć, jaką informację dostanę w sprawie wyborów selekcjonera – mówi.

W rozgrywkach Ligi Narodów szansę pokazania się dostali wszyscy zawodnicy. – Każdy z nas dostał tyle samo szans, żeby się zaprezentować, a co trener ma w głowie, jaką wybierze czternastkę, tego nikt nie wiedział. Moje przeczucia co do ewentualnego powołania? Starałem się żyć z dnia na dzień, nie myśleć, jaką informację dostanę w sprawie wyborów selekcjonera. Moją rolą było pokazanie się w reprezentacji i to zrobiłem – przyznał Damian Schulz, atakujący reprezentacji Polski.Zawodnik Asseco Resovii Rzeszów pozytywnie wypowiedział się na temat współpracy z Vitalem Heynenem. Selekcjoner reprezentacji Polski niewątpliwie jest bardzo charyzmatyczną osobą. – Miałem już przetarcie. Przez cztery lata pracowałem w Gdańsku z równie barwnym człowiekiem, jakim jest Andrea Anastasi. Trener Heynen to także żywiołowa osoba. Dużej zmiany nie ma – podkreślił Damian Schulz.

Teraz przed biało-czerwonymi okres odpoczynku, Damian Schulz przyznał jednak, że w Lille fizycznie czuł się dobrze. – Co do mnie to miałem szansę złapać oddech już po turnieju w Chicago. Dostałem ponad tydzień wolnego i dlatego na Final Six do Lille przyjechałem w dobrej formie fizycznej, wypoczęty. Czułem się dużo lepiej niż na wcześniejszych długich wyjazdach – powiedział. Dodał jednak, że ta przerwa także się przyda. – Chętnie skorzystam z wakacji. Jak zwykle odetnę się od wszystkiego i pojadę do jakiegoś domku w samym środku lasu, gdzie nie ma ludzi.

 

źródło: sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved