Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > D. Parkitny: Nie mamy powodów, by wstydzić się naszej gry

D. Parkitny: Nie mamy powodów, by wstydzić się naszej gry

– Cieszę się, że dziewczyny nie przegrały meczu w szatni i podjęły walkę. Dwa sety przegrały na styku, a o ich wyniku decydowały same końcówki. Nie mamy powodów, by wstydzić się naszej gry. Owszem nie skończyliśmy dwóch, trzech akcji, ale przy takim bloku Chemika trudno to było uczynić. Graliśmy z mistrzem Polski, jednym z najlepszych zespołów w Europie, a my jesteśmy KSZO. Brakuje nam jeszcze wytrzymałości do końca – powiedział po ostatnim meczu Dariusz Parkitny, szkoleniowiec KSZO.

Siatkarki KSZO tanio skóry nie sprzedały w pojedynku z mistrzem Polski. Mogły nawet pokusić się o urwanie mu seta, ale w kluczowych momentach popełniały za dużo błędów, przez co przegrały 0:3. – Chemik zaprezentował się bardzo dobrze, mimo że występował praktycznie drugim, równie silnym składem. My starałyśmy się postawić opór, ale nie udało się. Może urwałybyśmy choćby jednego seta, ale pod warunkiem niepopełnienia tylu błędów, zwłaszcza na zagrywce. W meczu z mistrzyniami Polski chciałyśmy się pokazać z jak najlepszej strony, ale dla każdego zespołu nie jest to takie proste, tym bardziej że trochę chorujemy – powiedziała Ewelina Polak. –  Staramy się pracować nad każdym elementem gry. Po meczu z Chemikiem np. musimy popracować nad zagrywką i przyjęciem. Blok Chemika nas zatrzymał, ale środkowe z Polic mają wyśmienite warunki fizyczne i nie możemy się temu dziwić – dodała rozgrywająca KSZO.– To nie było szybkie 3:0 dla Chemika. Cieszę się, że dziewczyny nie przegrały meczu w szatni i podjęły walkę. Dwa sety przegrały na styku, a o ich wyniku decydowały same końcówki. Nie mamy powodów, by wstydzić się naszej gry. Owszem. nie skończyliśmy dwóch, trzech akcji, ale przy takim bloku Chemika trudno to było uczynić. Graliśmy z mistrzem Polski, jednym z najlepszych zespołów w Europie, a my jesteśmy KSZO. Brakuje nam jeszcze wytrzymałości do końca, dlatego przegraliśmy w Bielsku i Muszynie. Gramy jednak dobrą siatkówkę, a błędy popełniamy jak każdy zespół – podkreślił Dariusz Parkitny, który spodziewał się, że policzanki nie zagrają w najsilniejszym składzie. – Wiedzieliśmy, że Chemik zagra z nami w takim, a nie innym składzie. Druga szóstka mistrzyń kraju gra jednak tak samo, jak pierwsza – dodał trener gospodyń.

Przez rozgrywki Orlen Ligi siatkarki Chemika Police idą jak burza. Dotychczas nie zaznały w nich goryczy porażki. Po pewne punkty sięgnęły też w starciu z KSZO, choć pojedynek ten znacznie różnił się poziomem choćby od tego, który policzanki kilka dni wcześniej rozegrały w Lidze Mistrzyń. – Mecz z KSZO był łatwy i zarazem niełatwy. Takie mecze ciężko się gra. Cieszy nas wynik, choć gra nie wyglądała tak, jak sobie życzyłyśmy. Mecz w Lidze Mistrzyń, a mecz w Ostrowcu to spory przeskok i różnica poziomów, ale my w tym systemie nauczyłyśmy się funkcjonować, grając praktycznie co trzy dni. Nie ma takiej sytuacji, że ciężej nam się gra na niższym lub wyższym poziomie. Zresztą nie ma czasu, by się na tym dłużej zastanawiać – podkreśliła MVP spotkania, Agnieszka Bednarek-Kasza.

Za policzankami intensywny okres, więc sztab szkoleniowy dość mocno rotuje składem, by w spotkaniach z potencjalnie słabszymi przeciwnikami mogły pokazać się zmienniczki. Tak stało się chociażby w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mimo że Chemik miał nieco problemów, to sięgnął po kolejny komplet punktów w Orlen Lidze. – Dałem pograć zawodniczkom, które ostatnio mniej występowały na boisku. Za nami intensywne granie, zarówno w Orlen Lidze, Lidze Mistrzyń, jak i Pucharze Polski. Dziewczyny wywiązały się z postawionych zadań, choć w I i II secie popełniły zbyt dużo błędów i doświadczyły nerwowych końcówek setów. KSZO szanujemy jak każdego rywala i na pewno nie wygraliśmy meczu przed meczem – zapewnił Jakub Głuszak. – W Europie gra nam się ciężko. Rozgrywki wyzwalają dużo adrenaliny i na pewno łatwiej się skoncentrować na nich niż na meczach Orlen Ligi, ale do KSZO podeszliśmy, zapewniam, w pełni profesjonalnie, z konsekwencją realizując założenia przedmeczowe. Na pewno chcielibyśmy, aby ligowe rozgrywki stały na wyższym poziomie i dawały lepsze przetarcie przed spotkaniami Ligi Mistrzyń – zakończył szkoleniowiec Chemika.

 

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, kszosiatkówka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved