Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czy zobaczymy Vitala Heynena w VfB Friedrichshafen?

Czy zobaczymy Vitala Heynena w VfB Friedrichshafen?

fot. Jacek Cholewa

Vital Heynen to postać znana w Polsce głównie z prowadzenia zespołu Transferu Bydgoszcz, który sezon temu zajął wysokie, piąte miejsce w rozgrywkach PlusLigi. W tej chwili prowadzi on drużynę Tours VB, którą przejął w styczniu tego roku. Jak się okazuje, jego kolejne siatkarskie kroki mogą go związać z niemieckim podwórkiem klubowym, VfB Friedrichshafen.

Charyzmatyczny belgijski trener Vital Heynen równolegle inwestował w prowadzenie zespołów narodowych i klubowych. Od 2012 roku pełni rolę szkoleniowca reprezentacji Niemiec, jednak po nieudanym dla jego podopiecznych turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie postanowił nie przedłużać kontraktu z federacją zza naszej zachodniej granicy i związać się z kadrą z jego rodzimego kraju. W styczniu zgodził się również na kolejną „misję ratunkową” – tym razem francuskiego Tours VB – jednak zapowiedział, że z tym teamem wiąże się wyłącznie do końca sezonu 2015/2016.Gdzie poniosą go kolejne kroki? W ostatnim czasie wokół Belga narosły podejrzenia o powrocie na niemiecką ziemię – tym razem w kontekście klubowym. Dokładniej chodzić by miało o zespół VfB Friedrichshafen. – Nie podpisałem z nikim kontraktu na przyszły sezon – powiedział Strefie Siatkówki Vital Heynen. Czy więc prawdą są pogłoski o rozmowach prowadzonych z drużyną już w tej chwili półfinalistów ligi niemieckiej (VfB w ćwierćfinale mistrzostw kraju w dwóch meczach pokonało TSV Herrsching za każdym razem po 3:1)? – Tak, to prawda. Oficjalnie mogę potwierdzić, iż pertraktuję z zespołem z Friedrichschshafen – dodał były trener drużyny z Bydgoszczy.

Wybór niemieckiego teamu nie dziwi, bowiem niedawno można było słyszeć o tym, że dotychczasowy szkoleniowiec zespołu, Stelian Moculescu, zamierza skończyć karierę trenerską. Poprowadzi on VfB Friedrichshafen do końca sezonu, a po nim, po 19 latach współpracy, pożegna się z klubem, z którym osiągnął znaczne sukcesy.

Vital Heynen ma z kolei spore zaplecze prowadzenia drużyn klubowych. Od 2005 do 2012 roku związany był z Noliko Maaseik, następnie z Ziraat Bankası Ankara, wspomnianym Transferem Bydgoszcz,  a w trwającym sezonie właśnie z Tours VB.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved