Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czy to ostatni sezon KSZO Ostrowiec Św. w Orlen Lidze?

Czy to ostatni sezon KSZO Ostrowiec Św. w Orlen Lidze?

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Wszystko wskazuje na to, że drugi sezon siatkarek KSZO w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie jednocześnie ostatnim. W niedawno zakończonej rundzie zasadniczej siatkarki z województwa świętokrzyskiego zdołały wygrać zaledwie dwa mecze – 3:0 z Legionovią Legionowo i 3:1 z Pałacem Bydgoszcz, a także urwać punkty m.in. Budowlanym Łódź. Wyniki te sprawiły, że do fazy play-off KSZO przystąpił z ostatniego miejsca w tabeli. Nadzieja na pozostanie klubu w Orlen Lidze zależy jedynie od łaskawości PZPS-u.

Trudno się było spodziewać, że totalnie przebudowany i odmłodzony ostrowiecki zespół będzie po rundzie zasadniczej zajmował miejsce w środku tabeli. Jednak końcowy bilans (tylko 9 punktów, aż 20 porażek) można uznać za rozczarowanie. – W wielu meczach zwyczajnie zabrakło doświadczenia, w innych – umiejętności. Ale nigdy nie zabrakło ambicji i woli walki. Dziewczyny nie stoją w miejscu, robią postępy, to na pewno zaprocentuje, jeśli nie teraz, to w niedalekiej przyszłości – przekonuje trener Dariusz Parkitny. Przyszłość KSZO rysuje się jednak w czarnych barwach. Główny powód do niepokoju to niespełnienie wymogu pięciu wygranych w fazie zasadniczej, a to warunek stawiany przez PZPS klubom aspirującym do gry w Orlen Lidze. – Jeśli związek uzna, że nie zasługujemy na miejsce w niej, to będziemy musieli uszanować tę decyzję. Zauważmy jednak, że to my, czyli zespoły z dołu tabeli, „dajemy” zawodniczki do reprezentacji. W czołowych klubach grają albo zagraniczne siatkarki, albo obecne kadrowiczki. Idealnym przykładem dziewczyny, która wybiła się przez grę w Ostrowcu, jest Kamila Ganszczyk – zauważa Mariusz Rokita, wiceprezes KSZO do spraw siatkówki, członek zarządu ŚZPS.

W tym roku decyzja siatkarskiej centrali będzie wyjątkowo trudna. Akces występów w zamkniętej na tę chwilę Orlen Lidze zgłosiły aż cztery kluby z jej zaplecza (ŁKS Łódź, Wisła Warszawa, Karpaty Krosno, Budowlani Toruń). – Jeśli już pozwolić któremuś zespołowi na awans, to tylko mistrzowi pierwszej ligi. Jakim prawem domaga się tego na przykład klub, który zajął czwarte miejsce? – pyta szkoleniowiec KSZO. – Podobnie jak w ubiegłym roku rozpoczęła się nagonka pierwszoligowców na nasz zespół? Wtedy naszej degradacji domagał się Zawisza Sulechów, teraz Wisła. To żenujące, każdy powinien się zająć swoimi sprawami – denerwuje się Parkitny.Cały tekst Kamila Jóźwika przeczytasz w serwisie kielce.sport.pl

źródło: kielce.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved