Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Czy Slobodan Kovac pożegna się z reprezentacją Iranu?

Czy Slobodan Kovac pożegna się z reprezentacją Iranu?

fot. FIVB

W kończącym się sezonie reprezentacyjnym Iran nie przypominał zespołu sprzed roku. Rozczarowujące wyniki osiągnął w Lidze Światowej i Pucharze Świata, a gołym okiem było widać, że skończyła się „chemia” między zawodnikami a trenerem. Irańskie media sugerują, że Slobodan Kovac nie poprowadzi już Persów.

Męską reprezentację Iranu do światowej czołówki wprowadził Julio Velasco, ale tak naprawdę dopiero za kadencji Slobodana Kovaca stała się ona postrachem najlepszych drużyn globu. Szczególnie w 2014 roku, w którym zajęła czwarte miejsce w Lidze Światowej i była blisko awansu do strefy medalowej mistrzostw świata. Jednak kończący się powoli sezon nie był już tak udany dla Persów. Tym razem nie zakwalifikowali się oni do turnieju finałowego Ligi Światowej, a następnie zaliczyli rozczarowujący występ w Pucharze Świata. Wystarczy wspomnieć, że zajęli w nim dopiero ósme miejsce, nie wygrywając z żadnym z czołowych zespołów. Nie dość, że forma zawodników nie była najlepsza, to jeszcze coraz częściej można było zauważyć, iż dochodzi do konfliktów między selekcjonerem i siatkarzami. Najwyraźniej Kovac stracił posłuch w drużynie, a dodatkowo zaczął krytykować tamtejszą federację, co nie mogło pozostać bez echa.

Irańskie media sugerują, że nie poprowadzi on już reprezentacji Iranu. Na razie dość dyplomatycznie w tej kwestii wypowiada się szef irańskiej federacji. – Ponieśliśmy kilka rozczarowujących porażek w Pucharze Świata, a oczekiwania wobec reprezentacji Iranu są bardzo wysokie. Musimy osiągnąć lepsze wyniki w nadchodzących meczach – powiedział Mohammad Reza Davarzani.Przed irańskimi siatkarzami kolejne wyzwania, a wśród nich wywalczenie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie. Wydaje się, że z osiągnięciem tego celu nie powinni mieć problemu w azjatyckim turnieju kwalifikacyjnym, ale czy zagrają w nim jeszcze pod wodzą Kovaca? Spekuluje się, że jednym z kandydatów na jego następcę jest były szkoleniowiec biało-czerwonych, a obecnie trener Lotosu Trefla Gdańsk – Andrea Anastasi. W kontekście irańskiego teamu pojawia się też nazwisko trenera reprezentacji Kataru – Juana Manuela Cichello.

źródło: inf. własna, Teheran Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved