Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czy Facundo Conte zagra w Chinach?

Czy Facundo Conte zagra w Chinach?

fot. Katarzyna Antczak

Mecz w Gdańsku z LOTOSEM Treflem był prawdopodobnie ostatnim występem Facundo Conte w barwach Skry Bełchatów. Mistrz Chin z Szanghaju złożył bardzo dobrą ofertę siatkarzowi. Sam zainteresowany nosi się z zamiarem zmiany barw klubowych, choć ze Skrą wiąże go jeszcze kontrakt.

Na rozmowy do Bełchatowa z Konradem Piechockim w sprawie rozwiązania kontraktu Facundo przyjechał Hugo Conte – ojciec siatkarza, który jest menadżerem swojego syna oraz Nicolasa Uriarte. Na razie obu stronom nie udało się wypracować porozumienia, które zadowoliłoby obie strony. Bełchatowianie nie zamierzają pozbyć się swojej gwiazdy bez ekwiwalentu finansowego. Wiadomo, że w miejsce Conte będą musieli zatrudnić siatkarza z najwyższej półki, co będzie kosztować. Conte nie powinien specjalnie oszczędzać, ponieważ ma bajeczną ofertę z ligi chińskiej. Mistrz rozgrywek z Szanghaju proponuje mu kontrakt, który przewyższa dwukrotność zarobków w PGE Skrze.Argentyńczyk nie będzie jedynym zawodnikiem, który opuści Bełchatów. Kontrakty po tym sezonie wygasają Nicolasowi Marechalowi i Israelowi Rodriguezowi. Pierwszy z nich pewnie dostałby ofertę pozostania w Bełchatowie, gdyby nie zmiana przepisów. Marechal, który ma podwójne obywatelstwo – francuskie i polskie, do tej pory występował w PGE Skrze jako Polak. Od nowego sezonu o obywatelstwie gracza będzie decydował nie paszport, a licencja. A Marechal jest reprezentantem Francji i występuje na licencji tamtejszej federacji.

Pozostali gracze najprawdopodobniej zostaną w Bełchatowie. Ważne umowy mają wszyscy najważniejsi siatkarze – rozgrywający Nicolas Uriarte, atakujący Mariusz Wlazły, środkowi Srećko Lisinac i Karol Kłos czy obaj libero Kacper Piechocki i Robert Milczarek. Marechala zastąpi Bartosz Bednorz, który jest zawodnikiem PGE Skry, ale ostatnio był wypożyczony do Indykpolu AZS Olsztyn. Niewykluczone, że nastąpi zamiana serbskich przyjmujących – Mihajlo Stanković zostanie wypożyczony do któregoś ze słabszych klubów, a do PGE Skry w jego miejsce trafiłby Milan Katić, który rok temu związał się umową z bełchatowskim klubem i został wypożyczony do Galatasaray Stambuł, z którym zajął szóste miejsce w lidze tureckiej. Oczywiście przyjdzie też ktoś na miejsce Conte, ale decyzja o zatrudnieniu nowej gwiazdy na przyjęciu zapadnie po tym, jak będzie wiadomo, kto będzie trenerem PGE Skry.

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved