Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Po czwartym meczu baraż o LSK dla warszawskiej Wisły

Po czwartym meczu baraż o LSK dla warszawskiej Wisły

Siatkarki Wisły Warszawa wygrały baraż o awans do Ligi Siatkówki Kobiet. W czwartym spotkaniu warszawska ekipa pokonała KSZO Ostrowiec Św. 3:0 i wygrała całą rywalizację 3:1. Teraz Wisłę czeka cała procedura weryfikacyjna przed wkroczeniem w szeregi siatkarskiej ekstraklasy kobiet.

Drugi mecz w stolicy autową zagrywką otworzyła Olga Gejko, w kolejnej akcji nieskutecznie kiwała Emilia Oktaba, co skrzętnie wykorzystała Katarzyna Marcyniuk. W pierwszych trzech akcjach meczu trenerzy dwukrotnie wykorzystywali system challenge, ale to gospodynie zdecydowanie lepiej radziły sobie przy zagrywce Katarzyny Połeć i bardzo szybko o czas poprosił trener Tomasz Kamuda (5:0). Ostrowczanki „przebudziły” się, gdy piłkę przechodzącą bez problemu zamieniła na punkt Koleta Łyszkiewicz, a zagrywka Kasprzak okazała się zbyt wymagająca dla przyjmujących Wisły. Przewaga stołecznych siatkarek w pewnym momencie zaczęła rosnąć, gdy w długiej akcji przytomnie na siatce zachowała się Połeć, a po stronie ostrowczanek zaczęły mnożyć się błędy. Trener Kamuda przy stanie 14:8 pozbawił się ostatniego challenge’u. Gospodynie dominowały, dopiero gdy wszystko na jedną kartę postawiła Kinga Kasprzak zwalniając rękę w polu zagrywki, problemy z zainaugurowaniem akcji miała Ewelina Mikołajewska, a niedokładności w dograniu piłki powodowały, że kłopoty z punktowaniem miała Marcyniuk (19:14). W końcówce przewaga wicemistrzyń I ligi topniała i po efektownym bloku Swietłany Dorsman na Mikołajewskiej o czas poprosiła Ewa Cabajewska (21:18). Autowa zagrywka Olgi Gejko była ostatnim akcentem w premierowej odsłonie (25:22).

Początek drugiego seta stał pod znakiem dobrej gry Anny Lewandowskiej, której pierwszy atak co prawda wybroniła Olga Pauliukouskaya, ale przy powtórce była już bezradna. Festiwal skutecznej gry środowych gospodyń zakończył się czasem dla Tomasza Kamudy (5:1). Na parkiecie pojawiła się Natalia Czapla, ale nie widać było punktu, w którym jej koleżanki mogłyby nawiązać walkę z drużyną z I ligi (12:6). Gospodynie przebudziły się w drugiej części seta, piłkę przechodzącą po zagrywce Swietłany Dorsman skończyła właśnie młoda rozgrywająca KSZO i dość nieoczekiwanie kibice mogli liczyć w tym secie na emocje (13:10). Cała seria błędów siatkarek z Ostrowca Św. spowodowała, że było tak tylko przez moment, a blok Połeć i Baran skutecznie pozbawił rywalki nadziei na nawiązanie walki (18:11). Atak Marcyniuk, po którym piłka po odbiciu się od bloku gości wylądowała daleko poza linią 9. metra zakończył drugiego seta (25:17).

Kontuzja pleców Gejko zmusiła trenera Kamudę do rozpoczęcia seta „o wszystko” Natalią Czaplą w pierwszej szóstce. Pomimo to drużynie przyjezdnej udawało się nie stracić kontaktu z zespołem przeciwnym już na wczesnym etapie seta (3:2). Zaraz potem swoje „show” znów rozpoczęła Połeć. Gra ostrowczanek posypała się niczym domek z kart i kiedy Dorsman zaatakowała w siatkę, o czas poprosił trener KSZO (8:3). Ponownie ustawienie z Kingą Kasprzak na zagrywce pozwoliło ostrowczankom na powrót do tego seta i cztery punkt z rzędu padły łupem siatkarek gości (10:8). Sprytem wykazała się Marcyniuk, wrzucona w siatkę potrafiła wykręcić piłkę po rękach blokujących na lewym skrzydle, przerywając tym samym groźną serię. Wszystko odwróciło się po tym, jak Wojtowicz posłała dwie skrócone zagrywki i o czas poprosiła trener Cabajewska (14:16). „Warszawskie syreny” doprowadziły do wyrównanej końcówki (19:19), ale wojnę nerwów wygrały gospodynie, które uzyskały tym samym przepustkę do gry w ekstraklasie (25:23).

Wisła Warszawa – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:22, 25:17, 25:23)

Stan rywalizacji: 3:1 dla Wisły,
awans: Wisła Warszawa

Wisła: Baran, Marcyniuk, Lewandowska, Mikołajewska, Połeć, Nowgorodczenko, Markiewicz (libero) oraz Banasiak
KSZO: Wojtowicz, Gejko, Kasprzak, Dorsman, Łyszkiewicz, Oktaba, Pauliukouskaja (libero) oraz Czapla i Tracz