Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Cztery drużyny nadal niepokonane w II lidze mężczyzn

Cztery drużyny nadal niepokonane w II lidze mężczyzn

SKS Hajnówka, KS Chełmża, MCKiS Jaworzno oraz TSV Sanok to cztery nadal niepokonane drużyny w II lidze mężczyzn. Na drugim biegunie są Bzura Ozorków oraz Volley Gubin, które jako jedyne nie wygrały jeszcze w tym sezonie ani jednego spotkania. W miniony weekend faworyci wygrywali w większości spotkań.

Największe emocje w miniony weekend w grupie 1 II ligi mężczyzn budziło spotkanie w Wilczynie, gdzie miejscowe Wilki podejmowały AZS UAM Poznań. Wicelider tabeli pewnie wygrał pierwszego seta, ale kolejne trzy padły już łupem poznaniaków, którzy udowodnili, że nadal będą liczyli się w walce o czołowe miejsca po rundzie zasadniczej. Tym samym AZS UAM zrewanżował się rywalom za porażkę na własnym terenie. Lider z Chełmży pokonał w trzech setach SMS LO Świnoujście, chociaż w trzeciej partii niewiele brakowało, a goście urwaliby seta faworytom. Chełmżanie mają już siedem punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli i nadal pozostają niepokonani w tym sezonie. Za trzy punkty w Gdańsku ze Stoczniowcem wygrała również Stal Grudziądz, która zrównała się punktami z Wilkami Wilczyn. Do walki o pierwszą czwórkę chce również dołączyć Espadon Szczecin, który pokonał 3:1 Trójkę Nakło. W tej kolejce pauzował zespół OPP Powiat Kołobrzeski.

Sporo emocji było w meczu dwóch lubuskich zespołów w Nowej Soli. Lider – zespół Astry, podejmował AZS UZ Zielona Góra i przegrał w tie-breaku. Zwycięstwo na boisku lidera po zaciętym spotkaniu pozwoli zielonogórzanom wciąż realnie myśleć o pierwszej czwórce. Na razie zajmują 5. miejsce ze stratą trzech punktów do Orła Międzyrzecz, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem w trzech setach Chrobrego Głogów. Wpadkę lidera wykorzystała Bielawianka, która po zwycięstwie we własnej hali 3:1 z Olavią Oława traci do Astry już tylko jeden punkt. Pewne zwycięstwo w Sulęcinie odniósł trzeci w tabeli zespół Sobieskiego Żagań. Sytuacja sulęcinian w tabeli robi się coraz trudniejsza – wprawdzie zajmują przedostatnie miejsce, ale strata do bezpiecznego 8. miejsca wciąż wynosi aż siedem punktów. Wciąż na pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie czekają siatkarze Volleya Gubin – tym razem we własnej hali zdołali urwać tylko jednego seta wrocławskiej Gwardii, która awansowała na 6. miejsce w ligowej tabeli.

Trzy czołowe drużyny tabeli grupy 3 II ligi mężczyzn bez problemu wygrały swoje mecze. Lider z Rząśni bez problemów w trzech setach pokonał przedostatni w tabeli LUKS Dobroń. Lechia Tomaszów Mazowiecki, zajmująca drugie miejsce, równie szybko rozprawiła się z Mickiewiczem Kluczbork, z kolei trzeci Norwid Częstochowa wygrał 3:0 z Bzurą Ozorków, która wciąż pozostaje bez wygranej w tym sezonie. Więcej emocji było w Kaliszu, gdzie miejscowy MKS grał z Caro Rzeczyca. Kaliszanie dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie i dwukrotnie je tracili – ostatecznie jednak wygrali w tie-breaku. Porażka kosztowała Caro czwarte miejsce w tabeli – wskoczył na nie zespół SMS-u PZPS II Spała po wygranej 3:1 z AZS-em UŁ Łódź. Uczniowie SMS-u nie mogą brać jednak udziału w play-off, więc Caro wciąż jest na miejscu gwarantującym walkę o awans. SMS PZPS III Spała przegrał we własnej hali 2:3 z LKPS-em Borowno, dla którego było to czwarta wygrana w tym sezonie.

Nie do zatrzymania w tym sezonie są siatkarze z Hajnówki. SKS wygrał tym razem 3:0 w Olsztynie z AZS-em II, ale wyniki setów wskazują, że łatwo nie było. Zespół z Hajnówki z kompletem punktów i zaledwie dwoma przegranymi setami prowadzi w tabeli grupy 4. Na drugie miejsce awansował BAS Białystok, który pokonał na wyjeździe 3:1 zajmujący do tej pory miejsce wicelidera MOS Wola Warszawa. Białostoczanie mają teraz dwa punkty przewagi nad zespołem z Warszawy. Czwarte miejsce zachowało stołeczne Metro, mimo porażki po tie-breaku w Międzyrzecu Podlaskim. Metro ma tylko punkt przewagi nad Huraganem Międzyrzec Podlaski i Centrum Augustów, który w sobotę wygrał 3:2 z Huraganem Wołomin. W derbach Warszawy Czołg AZS UW przegrał we własnej hali z Legią 0:3 i dał się wyprzedzić rywalom w tabeli. Teraz to Legia jest na 7. miejscu, a AZS UW na miejscu 8.

13. kolejka rozgrywek w grupie 5 II ligi mężczyzn nie przyniosła zmian na czele tabeli. Zajmujący fotel lidera siatkarze MCKiS-u Jaworzno po raz 13. schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Tym razem jaworznianie wygrali 3:0 z Volleyem Rybnik i wciąż mają pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli TKS-em Tychy. Tyszanie w sobotę nie mieli żadnych problemów z pokonaniem w trzysetowym pojedynku Winnera Czechowice-Dziedzice. Swój mecz wygrał również trzeci w tabeli MKS Andrychów, który wprawdzie stracił jednego seta z KOKS-em Radlin, ale trzy punkty zostały w Andrychowie. AT Jastrzębskiego Węgla pokonała 3:0 UKS Strzelce Opolskie, a Rafako Racibórz w trzech setach pokonało w Głuchołazach Juvenię. Zarówno jastrzębianie, jak i raciborzanie mają ogromną ochotę na grę w play-off. W meczu zespołów z środka tabeli AZS Politechnika Opolska pokonał 3:1 zespół Płomienia Sosnowiec i zbliżył się do swoich sobotnich rywali na odległość jednego punktu w tabeli.

Tylko cztery spotkania rozegrano w miniony weekend w grupie 6. Lider z Sanoka nie miał żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa w Świdniku. TSV pewnie pokonało 3:0 Avię i wciąż jest niepokonane w tym sezonie. Z trzysetowego zwycięstwa cieszył się również wicelider tabeli. Karpaty Krosno pokonały w Rzeszowie AKS V LO, który nadal z jednym tylko zwycięstwem na koncie okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Nie było niespodzianki w Bochni – miejscowy Contimax MOSiR wygrał 3:1 z niżej notowanym zespołem Pszczółki Lublin i zachował trzecie miejsce w tabeli. Sporo emocji było w Ropczycach, gdzie Błękitni podejmowali zespół z Niebylca. Po trzech setach gospodarze prowadzili 2:1, jednak przegrali w tie-breaku. W tabeli Neobus Niebylec zajmuje 4. miejsce i ma jeden punkt przewagi nad Błękitnymi. Mecz Wisłoka Strzyżów z PZL Sędziszów został przełożony na początek lutego.