Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Tylko czternaście zespołów zagra w Pucharze Polski kobiet

Tylko czternaście zespołów zagra w Pucharze Polski kobiet

fot. siatka.org

Tylko osiem zespołów zgłosiło się z niższych lig do rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2019/2020. Dwa z nich awansują do ćwierćfinału, gdzie dołączy do nich sześć najlepszych drużyn Ligi Siatkówki Kobiet po I części rundy zasadniczej. Turniej finałowy Pucharu Polski kobiet odbędzie się na początku marca w Nysie.

Puchar Polski nie cieszy się dużą popularnością wśród zespołów niższych lig. Nieatrakcyjna formuła, brak sponsora tytularnego, mała szansa na grę z zespołem z ekstraklasy – to wszystko problemy trapiące te rozgrywki od dłuższego czasu, z którymi ani PZPS, ani Polska Liga Siatkówki nie potrafią sobie poradzić od lat. Nic więc dziwnego, że do rund wstępnych tegorocznego Pucharu Polski z lig wojewódzkich, II ligi i I ligi zgłosiło się… zaledwie osiem zespołów.Drużyny te walczyć będą ze sobą systemem pucharowym o dwa miejsca w ćwierćfinale. W tej fazie rozgrywek do dwóch najlepszych zespołów z rund wstępnych dołączy sześć drużyn z ekstraklasy, które zajmą miejsca 1-6 po pierwszej fazie rundy zasadniczej. Pozostałe sześć zespołów Ligi Siatkówki Kobiet w Pucharze Polski… nie weźmie udziału.

Zwycięzcy ćwierćfinałów zagrają w turnieju finałowym, który odbędzie się w Nysie. Półfinały i finał rozgrywek zaplanowano na 7-8 marca 2020 roku. Trofeum bronić będzie (pod warunkiem zajęcia jednego z miejsc 1-6 w LSK na koniec grudnia) zespół Chemika Police.

I runda wstępna (23.10.2019):
1. Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki – Enea Energetyk Poznań
2. ESPES Sparta Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
3. Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec – 7R Solna Wieliczka
4. MUKS SOS Poprad Stary Sącz – MKS SAN-Pajda Jarosław

II runda wstępna (13.11.2019)
5. zwycięzca mecz nr 1 – zwycięzca meczu nr 2
6. zwycięzca mecz nr 3 – zwycięzca meczu nr 4

ćwierćfinały (12.02.2020)

turniej finałowy (7-8.03.2020)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved