Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Czterech drugoligowców z awansem do kolejnej rundy PP

Czterech drugoligowców z awansem do kolejnej rundy PP

fot. Katarzyna Antczak

W środę rozegrano trzy mecze kolejnej rundy Pucharu Polski siatkarzy. Do fazy, w której włączą się już zespoły z I ligi, awans uzyskały RSC Czarni Radom, Chrobry Głogów, Kęczanin Kęty oraz Konspol Słupca, którego rywal wycofał się z rozgrywek. Kolejne mecze Pucharu Polski już 8 listopada.

Na środę zaplanowano mecze II rundy Pucharu Polski siatkarzy. Z czterech zaplanowanych spotkań odbyły się trzy. Awans bez walki uzyskał zespół Konspolu Słupca, bowiem jego rywal z Murowanej Gośliny wycofał się z tych rozgrywek. Siatkarze ze Słupcy w kolejnej rundzie podejmować będą Stal Nysa.Awans uzyskał zespół RSC Czarnych Radom. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego pokonali TKS Auto Partner Tychy. Czarni zwyciężyli czwarty zespół grupy piątej II ligi 3:1. – Patrząc na suchy wynik, można odnieść wrażenie, że nasze zwycięstwo nie podlegało dyskusji. W poszczególnych odsłonach mecz miał bardzo wyrównany przebieg – podkreślił Łukasz Zugaj. Wystarczy wspomnieć, że w dwa wygrane przez Czarnych sety kończyły się na przewagi. – Rywal postawił nam naprawdę trudne warunki – zapewnił kapitan drużyny z Radomia. W kolejnej rundzie siatkarskiego Pucharu Polski do rozgrywek przystąpią już ekipy grające na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy. Przeciwnikiem drużyny Radomskiego Centrum Siatkarskiego będzie Krispol Września, aktualny wicelider I ligi.

Pewne zwycięstwo i awans do kolejnej rundy uzyskali siatkarze Chrobrego Głogów. Głogowianie w trzech szybkich setach uporali się z MOS-em Wola Warszawa i 8 listopada gościć będą u siebie pierwszoligowy zespół KPS-u Siedlce. Czwartym drugoligowcem, który zagra w III rundzie Pucharu Polski, będzie Kęczanin Kęty. Kęczanie we własnej hali pokonali 3:0 SMS PZPS II Spała w setach do 18, 22 i 22 i w nagrodę w kolejnej rundzie zmierzą się z zespołem Aqua Zdrój Wałbrzych.

Zobacz również:
Wyniki oraz kolejne mecze Pucharu Polski mężczyzn

źródło: inf. własna, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved