Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czołowy brazylijski klub znika z siatkarskiej mapy

Czołowy brazylijski klub znika z siatkarskiej mapy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jak podaje Web Vôlei jeden z czołowych brazylijskich klubów nie przystąpi do kolejnego sezonu. Sesi-SP Sao Paulo przerwało negocjacje z zawodnikami. Klub będzie miał jedynie struktury młodzieżowe.

Rozgrywki ligi brazylijskiej zakończyły się przedwcześnie z powodu pandemii, nie wyłoniono mistrza tego kraju. Jak podaje serwis Web Volei klub z Sao Paulo już poinformował o decyzji swoich zawodników, a także sponsorów.  Choć zespół nadal będzie istnieć, to jedynie w strukturach młodzieżowych. Wszystko to za sprawą trudnej sytuacji finansowej klubu i braku możliwości dopięcia budżetu.Tym samym bez klubu zostają tacy gracze jak Eder czy Lucas Loh. Wcześniej Sesi pożegnali się już inni zawodnicy wielkiego formatu: Alan, a także William. Sidao ogłosił natomiast ostatnio, że zakończył swoją karierę. Niewiadomo jak postąpi legenda klubu – Murilo, który w Sesi Sao Paulo planował zakończyć swoją siatkarską karierę.

W ostatnich sezonach Sesi Sao Paulo było w czołówce ligi, sięgając między innymi po wicemistrzostwo kraju w 2018 i 2019 roku, a na swoim koncie ma także kilka innych medali . Na ten moment sytuacja w lidze brazylijskiej jest niepewna. Jedynie Sada Cruzeiro i EMS Volei Taubate rozpoczęły kompletowanie składów na kolejne rozgrywki.

źródło: opr. własne, webvolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved