Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Czołowe miejsca biało-czerwonych w rankingach indywidualnych World Grand Prix

Czołowe miejsca biało-czerwonych w rankingach indywidualnych World Grand Prix

fot. FIVB

Polki dobrze spisały się w dotychczasowych meczach World Grand Prix, doznały one dwóch porażek z Koreą Południową i zanotowały siedem zwycięstw. Ich dobra postawa przełożyła się na indywidualne rankingi.

Wśród najlepiej punktujących na pierwszym miejscu znalazła się Koreanka Kim Yeon Koung ze 147 punktami (131 w ataku, 9 w bloku i 7 w zagrywce), na drugim miejscu jest Kolumbijka Dayana Segovia, która ma dwa punkty mniej od Koreanki – 145 (odpowiednio 127 + 12 + 6), na trzecim miejscu znalazła się Peruwianka Angela Leyva ze 144 punktowym dorobkiem (126 + 11 + 7). Malwina Smarzek ma na swoim koncie 134 punkty i zajmuje piątą lokatę wśród najlepiej punktujących (113 + 10 + 11). Berenika Tomsia plasuje się na ósmym miejscu z 122 punktami (105 + 12 + 7).Pierwszą pozycję pośród najlepiej atakujących zajmuje Malwina Smarzek i ma na swoim koncie 48-procentową skuteczność, druga jest Kim Yeon Kung z 44-procentową skutecznością, a trzecia Dayana Segovia – 41 proc. Na dziesiątym miejscu znalazła się Berenika Tomsia z 35-procentową skutecznością.

W klasyfikacji najlepiej blokujących pierwsze miejsce zajmuje Agnieszka Kąkolewska, druga jest Chorwatka Bozana Burigan, a trzecia Emilce Sosa. Na dziewiątej pozycji znalazła się natomiast Zuzanna Efimienko. 17. lokatę zajmuje Berenika Tomsia, a 22. Joanna Wołosz.

Koreanka Seon Hye Yeoum przewodzi w rankingu najlepiej serwujących. Drugie miejsce zajmuje Portorykanka Daly Snatna, a trzecie Chorwatka Bozana Butigan. Piątą lokatę wśród najlepiej zagrywających zajmuje Joanna Wołosz, a szóste Malwina Smarzek. Piętnaste miejsce zajmuje Zuzanna Efimienko.

W rankingu najlepiej rozgrywających na pierwszym miejscu znalazła się Alejandra Marin, drugie miejsce zajmuje Polka Joanna Wołosz, a trzecie reprezentantka Kazachstanu Natalia Akiłowa. Marlena Pleśnierowicz zajmuje 24. lokatę.

Agata Witkowska przewodzi w zestawieniu najlepiej broniących zawodniczek, na 19. miejscu plasuje się Martyna Grajber, a pierwszą dwudziestkę zamyka Malwina Smarzek.

Ranking najlepiej przyjmujących otwiera polska libero Agata Witkowska, na drugim miejscu znalazła się Peruwianka Mirian Patino, a na trzecim inna z Polek Martyna Grajber.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved