Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Czeszki sprawdziły formę Polek

Czeszki sprawdziły formę Polek

fot. Łukasz Krzywański

Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą biało-czerwone od pierwszego spotkania w Lidze Europejskiej. Podopieczne Jacka Nawrockiego szlifują swoją formę w Szczyrku, gdzie rozegrały sparing z reprezentacją Czech. Polki zwyciężyły 3:1, w dodatkowym secie lepsze były nasze południowe sąsiadkiJuż w niedzielę oba zespoły zmierzą się ze sobą po raz drugi.

Był to jeden z pierwszych sprawdzianów formy budowanej właściwie od podstaw i opartej wyłącznie na młodych zawodniczkach reprezentacji Polski. Rolę nominalnej atakującej pełniła przez cztery sety Berenika Tomsia, która zdobywając 22 punkty, potwierdziła, że jest w wysokiej formie. Wśród skrzydłowych wyróżniły się z kolei Tamara Kaliszuk Emilia Mucha, choć rywalki starały się wyeliminować ją z działań ofensywnych, obstrzeliwując młodą przyjmującą BKS-u zagrywką. Świetne zawody rozegrała także Zuzanna Efimienko (12 pkt.), będąc jednocześnie najlepiej blokującą w ekipie biało-czerwonych. Nasze reprezentantki zwyciężyły 3:1, w dodatkowej partii obaj szkoleniowcy zdecydowali się na wystawienie tzw. drugich szóstek. Okazało się, że rezerwowe trenera Alexandra Waibla spisały się lepiej niż ich koleżanki.Polska – Czechy 3:2
(23:25, 25:16, 25:18, 25:18, 20:25)

Składy zespołów:
Polska: Grejman, Tomsia (22), Efimienko (12), Kaliszuk (17), Wołosz (2), Kąkolewska (7), Durajczyk (libero) oraz Krzos (libero), Twardowska (4), Hawryła (3), Smarzek (6), Mucha (16), Pleśnierowicz i Moskwa (2)
Czechy: Kossanyiova (10), Tmkova (8), Smutna, Purchartova (4), Mlejnkova (13), Rossi (12), Dostalova (libero) oraz Hodanova (3), Vyklicka (1), Nachmilnerova (1), Vincourova (3), Kojdova i Toufarova (9)

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved