Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Częstochowski klub zmienił nazwę

Częstochowski klub zmienił nazwę

fot. Gwardia Wrocław

Po siedmiu latach występowania we wszystkich rozgrywkach z szyldem AZS-u 2020 nadchodzi zmiana. Na mocy porozumienia pomiędzy Akademickim Związkiem Sportowym a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka”, częstochowski klub, który skupia się na szkoleniu młodzieży, został Członkiem wspierającym AZS w rozumieniu Statutu Akademickiego Związku Sportowego. Oznacza to między innymi, że od dnia podpisania porozumienia klub nosi nazwę Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Skąd pomysł na zmianę nazwy? – Naszą ideą było szkolenie młodych siatkarzy, którzy po ukończeniu wieku młodzieżowca, swoją przygodę z dorosłą siatkówką mieli kontynuować jako wychowankowie w AZS-ie Częstochowa. Pierwsi gracze mieli trafić tam po przebrnięciu przez cały cykl młodzieżowej siatkówki właśnie w 2020 roku. Ten plan w międzyczasie niezależnie od nas uległ jednak zmianie ze względu na to, jaki los spotkał sześciokrotnego mistrza Polski – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia, Wojciech Pudo.Kiedy stało się faktem, że AZS Częstochowa nie otrzymał licencji na grę w sezonie 2019/2020, częstochowski klub jako Stowarzyszenie zaczął planować wykonanie kroku, którego celem było pełnoprawne korzystanie z nazwy AZS. – Udało nam się to, dzięki Sekretarzowi Generalnemu AZS, Dariuszowi Piekutowi, Wiesławowi Pięcie, a także osobom od lat związanym z częstochowskim środowiskiem sportowym. Warto podkreślić, że Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego od pierwszej rozmowy bardzo pozytywnie odniósł się do naszej prośby o nawiązanie współpracy – mówi o kulisach zmian Wojciech Pudo.

Jaki wpływ na dalszy rozwój klubu może mieć zmiana nazwy? – Wierzymy w naszą ideę, którą jest regularny rozwój klubu wraz z Gryfem AZS-u, a także systematyczny awans sportowy. Mamy zdecydowane i pełne wsparcie sponsorów w naszych działaniach. Jednak w dobie ogólnoświatowej epidemii bardzo ostrożnie i z wielką rozwagą planujemy wspólnie kolejne kroki.

Przypomnijmy, że klub pod szyldem AZS-u 2020 w przeciągu siedmiu lat swojej historii sięgnął po trzy medale (2 złote i 1 srebrny) młodzieżowych mistrzostw Polski, a także co roku walczył o najwyższe miejsca w mistrzostwach Śląska. Ponadto częstochowski klub brał udział w wielu turniejach międzynarodowych, których również był organizatorem.

źródło: azs2020.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved