Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Częstochowianka wygrała turniej w Mysłowicach

Częstochowianka wygrała turniej w Mysłowicach

fot. Częstochowianka Częstochowa

W hali MOSiR Mysłowice przy ul. Ks. N. Bończyka odbył się turniej towarzyski drugoligowych drużyn kobiet. Najlepsza okazała się Częstochowianka, która wyprzedziła w klasyfikacji Sokół Radzionków, Silesię Volley, Płomień Sosnowiec oraz PLKS Pszczyna.

Mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach w systemie każdy z każdym, dwa sety do 25 pkt. W przypadku remisu trzeci set do 15 pkt. Nie zabrakło emocji, pozytywnych nastrojów i widowiskowych akcji.Trener gospodyń był bardzo zadowolony z poziomu, jaki prezentują podopieczne na trzy tygodnie przed startem rozgrywek. – Turniej ten miał pozwolić pokazać się wszystkim zawodniczkom, teraz czas na pracę nad szczegółami – na pewno będziemy optymalnie gotowi na start sezonu – powiedział Alan Polok, I trener zespołu Silesia Volley Mysłowice.

– Wynik tutaj był sprawą drugorzędną, ponieważ praktycznie w każdym meczu, w każdym secie rotowaliśmy składem. Chcieliśmy, by wszystkie dziewczyny miały kilka swoich minut na parkiecie – przyznał po turnieju Krzysztof Zabielny, trener Płomienia Sosnowiec. – Praktycznie tak jak mówię, gdybyśmy grali na wynik, ten skład nieco inaczej by wyglądał. Natomiast tutaj chcieliśmy, by każda zawodniczka miała możliwość pokazania się, każda, że tak powiem, miała możliwość „powąchania piłki” i gdzieś tam w tych warunkach meczowych na tym etapie, na którym jesteśmy, pokazania się jak się prezentuje i w jakiej jest dyspozycji – dodał Zabielny.

Klasyfikacja końcowa:

1. KS Częstochowianka
2. Sokół Radzionków
3. Silesia Volley Mysłowice
4. Płomień  Sosnowiec
5. PLKS Pszczyna

źródło: inf. własna, silesiavolley.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved