Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Częstochowianka wygrała turniej w Tarnowie

Częstochowianka wygrała turniej w Tarnowie

W miniony weekend odbył się turniej towarzyski o Puchar Prezydenta Tarnowa z udziałem czterech zespołów I ligi kobiet. Rewelacyjnie spisały się w nim siatkarki Częstochowianki Częstochowa, które wygrały wszystkie swoje spotkania i zajęły pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła Solnej Wieliczka, trzecie była tarnowianki, a na ostatnim miejscu uplasował się zespół Karpat Krosno.

W sobotę rozegrano cztery spotkania turnieju o Puchar Prezydenta Tarnowa. W pierwszym meczu gospodynie zmierzyły się z rywalem z Krosna. W pierwszej partii, rozstrzygniętej na przewagi zwyciężyły krośnianki, w drugiej, równie zaciętej górą były siatkarki z Tarnowa. O zwycięstwie rozstrzygnęła więc trzecia odsłona, która zespół PWSZ wygrał 25:20. W drugim meczu Częstochowianka pokonała 3:0 Solną Wieliczka, dominując w dwóch pierwszych setach, w trzecim wygrywając na przewagi.

Po południu częstochowianki zmierzył się z Karpatami. Pierwszego seta dość pewnie wygrały podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha, jednak w drugim po walce na przewagi górą był krośnianki. Trzeci set znów na swoją korzyść rozstrzygnął beniaminek I ligi kobiet, który tym samym zapisał na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju. W meczu gospodyń z wieliczankami również było sporo emocji. Pierwszego seta wygrała Solna na przewagi, triumfowała również w drugim, zapewniając sobie wygraną w meczu. Trzecia partia padła jednak łupem tarnowianek, które dzięki temu zdobyły jeden punkt w końcowej klasyfikacji.

O miejscach w turnieju decydowały mecze niedzielne. Solna Wieliczka pokonała w trzech setach Karpaty Krosno, które ostatecznie zajęły ostatnie miejsce w turnieju. W ostatnim spotkaniu Częstochowianka pokonała 2:1 PWSZ Tarnów i dzięki tej wygranej zwyciężyła również w całym turnieju. Wieliczanki zakończył go na drugim miejscu, trzecia lokata przypadła gospodyniom.