Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Częstochowianie trenują przed nowym sezonem

Częstochowianie trenują przed nowym sezonem

Pierwszoligowe drużyny rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu. Od 1 sierpnia we własnych obiektach trenuje również Exact Systems Norwid Częstochowa. – Od dłuższego czasu bardzo wyczekiwałem rozpoczęcia tego okresu przygotowawczego – przyznał atakujący zespołu z Częstochowy, Tomasz Kryński.

Siatkarze częstochowskiego Norwida w pierwszej fazie przygotowań skupią się na budowaniu siły i wytrzymałości. Z czasem zawodnicy zaczną poprawiać technikę i przygotowywać się taktycznie do nadchodzących rozgrywek. – Od dłuższego czasu bardzo wyczekiwałem rozpoczęcia tego okresu przygotowawczego – przyznał Tomasz Kryński, atakujący Norwida, który w przyszłym sezonie o miejsce w składzie rywalizować będzie z Damianem Wdowiakiem. Poza wspomnianym siatkarzem nowymi twarzami w Norwidzie są Kamil Maruszczyk oraz Jakub Nowosielski. – Praktycznie do samego końca myślałem, że będę grać w AGH Kraków, ale doszedłem do wniosku, że tutaj będzie mi lepiej, że będę bardziej doceniany i tutaj jest lepsze miejsce, żeby zrobić krok do przodu w karierze siatkarskiej – powiedział nowy przyjmujący częstochowskiego zespołu. –Wydaje mi się, że sama atmosfera wokół klubu jest tu lepsza niż w Krakowie. Jest bardzo fajna hala, w której lubię grać. Przede wszystkim Częstochowa jest moim rodzinnym miastem, gdzie czuję się najlepiej, bo jestem u siebie – dodał.We wrześniu częstochowianie rozegrają kilka sparingów, w planach jest również zorganizowanie turnieju w Częstochowie. – Będziemy korzystać z zespołów, które są jak najbliżej Częstochowy, przede wszystkim chodzi o odległości, a poza tym te drużyny prezentują odpowiednią klasę. Myślę, że i my skorzystamy, i zespoły, z którymi będziemy trenować i grać również – wyjaśnił trener Radosław Panas. Podczas sparingów szkoleniowiec Norwida będzie mógł przetestować wzmocniony zespół. Kamil Maruszczyk przyznaje, że nastawia się na rywalizację o miejsce w składzie. – Każdy chce grać, na pewno będzie duża rywalizacja i myślę, że wyjdzie wszystkim na plus tak samo mnie, innym chłopakom, a co najważniejsze drużynie. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc, po to tu jestem. Mam nadzieję, że będę występował, bo chcę grać i wygrywać z Norwidem – stwierdził Maruszczyk.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, również w tym trener Radosław Panas oprócz podstawowego składu będzie miał do dyspozycji niektórych zawodników, szkolących się w młodzieżowych grupach Norwida. Niektórzy z młodych siatkarzy już teraz trenują z zespołem. Na oficjalnej stronie zespołu podany jest następujący skład: Adrian Kraś, Jakub Nowosielski, Konrad Kozieł (rozgrywający), Tomasz Kryński, Damian Wdowiak, Mateusz Buca (atakujący), Damian Kogut, Kamil Maruszczyk, Dominik Miarka, Adam Smolarczyk, Dominik Dacewicz, Kacper Kozłowski, Jędrzej Zaguła (przyjmujący), Jarosław Mucha, Kamil Gromadzki, Łukasz Usowicz, Mateusz Zawalski (środkowi), Michał Wrzeszcz, Bartosz Zieliński, Wojtek Druzgała (libero).

źródło: inf. własna, Radio Fon

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved