Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Częstochowianie przegrali sparing z Cuprum

Częstochowianie przegrali sparing z Cuprum

Do pierwszego meczu AZS-u Częstochowa w I lidze zostały trzy dni. Częstochowianie przed własną publicznością podejmą beniaminka z Kluczborka. W ostatnim tygodniu akademicy rozegrali trzy sparingi, z czego wygrali tylko jeden – przeciwko grającemu w III lidze UKS-owi Tygrysy Krzepice SPS Panki.

Podopieczni trenera Sinana Tanika końcową część przygotowań rozpoczęli od sparingu przeciwko AGH Kraków. Podczas wyjazdowego spotkania częstochowianie tylko w drugim secie nawiązali walkę z siatkarzami Andrzeja Kubackiego. Akademikom nie udało się jednak wygrać ani jednego seta. Krakowianie wygrywali kolejno do 18, 24, 20 i 17.

Dzień później AZS Częstochowa zagrał ze znacznie słabszym przeciwnikiem. W hali w Poczesnej częstochowianie zmierzyli się z UKS-em Tygrysy Krzepice SPS Panki. W starciu z trzecioligowcem zespół z Częstochowy rozegrał pięć setów, wszystkie grane były do piętnastu punktów. Pierwszą odsłonę siatkarze Sinana Tanika wygrali, jednak dopiero po grze na przewagi (16:14). W drugiej partii dość niespodziewanie lepsi okazali się zawodnicy Tygrysów, pokonując AZS 15:13. Kolejne odsłony mimo starań zespołu z III ligi na swoje konto zapisywał AZS. W trzech następnych setach siatkarze UKS-u Tygrysów Krzepice SPS Panki zdobyli kolejno 10, 9 i 13 oczek.

Na trzy dni przed pierwszym meczem na zapleczu PlusLigi częstochowianie udali się do Lubina. W wyjazdowym meczu musieli uznać wyższość drużyny z ekstraklasy. Dwa pierwsze sety toczyły się pod dyktando siatkarzy Cuprum Lubin. Gospodarze wygrali do 18 i 17. W trzeciej odsłonie sytuacja uległa zmianie, częstochowianie skutecznie postawili się rywalom i triumfowali 25:22. Czwarty set zapowiadał się na kolejne zwycięstwo akademików. Tak się jednak nie stało, po grze na przewagi lepsi okazali się siatkarze plusligowca (27:25).

Pierwszy mecz ligowy AZS Częstochowa rozegra w najbliższą sobotę. W hali przy ulicy Żużlowej podopieczni Sinana Tanika podejmą beniaminka – UKS Mickiewicz Kluczbork. Kluczborczanie w środę zremisowali w sparingu z MCKiS-em Jaworzno 2:2 (20:25, 21:25, 28:26, 25:18), a kilka dni wcześniej w turnieju, który organizował Norwid Częstochowa, zajęli trzecie miejsce. Włodarze AZS-u przed meczem 1. kolejki I ligi mają ogłosić sponsora tytularnego klubu. Zgodnie z informacjami znajdującymi się na oficjalnej stronie ligi obecnie w częstochowskim zespole znajduje się 12 zawodników: środkowi Aleksander Nedeljković i Wiktor Siewierski, przyjmujący Patryk Walczak, Dawid Murek, Sławomir Stolc oraz Hubert Mańko, atakujący Mateusz Piotrowski i Krzysztof Rykała, rozgrywający Chono Penczew oraz Rafał Prokopczuk, libero Piotr Macheta i Jakub Bik.